Klasiku v Jeseníkách vyhráli Králová a Roudný

8.9.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Klasiku  v Jeseníkách vyhráli Králová a Roudný

Dalším závodem Kitl Českého poháru byla klasická trať, která se běžela v Jeseníkách v Nové Vsi. V elitě vyhráli Denisa Králová a Martin Roudný.

Pořadatelský klub Orientační Běh Opava připravil centrum na lyžařském stadiónu v Nové Vsi. Přes 1100 závodníků čekala klasická trať (tento závod byl zařazen i do světového rankingu WRE). Závody se běžel v horském lese, kde bylo množství bažinek a melioračních rýh, bylo tam množství světle zelených hustníků, ale i kameny a skalky. Trať postavil Luděk Valík na mapě Štěrkovec klasika.

Muži

V mužské elitě bojovali po celou trať o vítězství Martin Roudný (LPU) a Vojtěch Král (SSU), premiérové vítězství v závodě Českého poháru vybojoval s náskokem 30 sekund pardubický závodník. Třetí byl Miloš Nykodým (ZBM) se ztrátou tři a půl minuty, čtvrtý skončil Ondřej Metelka (PHK), pátý byl nestárnoucí Robert Heczko (VLI) a šestý Osvald Kozák (TBM).

Ženy

V dámské elitě si pro vítězství doběhla s výrazným náskokem Denisa Králová (PHK), druhá byla vítězka sobotní krátké tratě Lucie Semíková (KAM) se ztrátou 3:20 min., jen sedm sekund za ní byla na třetím místě Markéta Mulíčková (TBM), čtvrté místo obsadila Tereza Kosová (PHK), pátá byla Martina Jirčáková (LCE) a šestá Barbora Matějková (TUR).

Junioři

V H20 vyhrál s obrovským náskokem Jan Strýček (PBM), druhý byl jeho oddílový kolega Vilém Bednařík, který na něj měl ztrátu 5:02 min., jen o dvě sekundy pomalejší byl třetí Dominik Průša (VSP). V juniorkách bylo pořadí na prvních třech místech stejné jako v sobotu, opět vyhrála Michaela Novotná (TUR), o 71 sekund za ní doběhla Markéta Rotková (ZBM), třetí Lucie Dittrichová (SKM) měla ztrátu 1:38 min.

Dorost

Mezi staršími dorostenci opět vyhrál Prokop Tomášek (TUR), který o 25 sekund porazil druhého Tomáše Kučeru (ZBM), který se vrací do dobré formy po vážném zimním zranění, třetí se ztrátou necelé dvě minuty skončil Jan Urválek (TBM). V D18 jasně dominovala medailistka z MSJ Viktorie Škáchová (DKP), která do cíle doběhla s náskokem tří minut před Hanou Vítkovou (SJI), třetí Kateřina Doušková (TBM) už měla ztrátu hodně velkou, téměř osm minut. V mladších dorostencích si pro první místo doběhl Martin Bulička (ZBM), druhý byl sobotní vítěz Erik Heczko (VLI) se ztrátou 47 sekund a třetí Ondřej Štěpánek (TBM), který měl za vítězem odstup 1:17 min. V mladších dorostenkách obsadily první dvě místa závodnice TUR Karolína Novotná a Matilda Tomášková (rozdíl mezi nimi byl necelé dvě minuty), třetí místo obsadila Barbora Chrástová (STH) se ztrátou tři a půl minuty.