MS a MSJ MTBO - Middle - tři české medaile

18.8.2015 Mirek Kalina

Úvodní závod MS MTBO se odehrál ve sportovním areálu Břízky u Jablonce nad Nisou. Mistry světa se stali Anton Foliforov (M21), Gaelle Barlet (W21), Oskar Snadberg (M20) a Alena Fedoseeva (W20). Ani česká výprava nezůstala zkrátka - stříbro vybojovala Martina Tichovská a bronz Marek Pospíšek a Václav Šnupárek.

V mužích vyhrál Anton Foliforov (RUS) s náskokem 5 sekund před Luca Dallavalle (ITA), kterého o vítězství připravil pouze defekt zadního kola v okolí poslední kontroly, kde měl ještě náskok přes 20 sekund. Krásné 3. místo vybojoval Marek Pospíšek se ztrátou 1:04. I další naši se neztratili - dlouhou dobu v cíli vedl dříve startující František Bogar (9. místo + 2:49), Jiří Hradil (15. místo + 4:35), Vojtěch Stránský (18. místo + 5:17), Martin Ševčík (43. místo + 11:42), Vojtěch Ludvík (DISK).

V ženách vyhrála Gaelle Barlet (FRA) s náskokem 24 sekund před Martinou Tichovskou, kterou může hodně mrzet chyba kousek před cílem, protože do té doby celý závod vedla. Třetí dojela díky skvělému závěru Emily Benham se ztrátou 34 sekund. Opět nezklamaly ani další české závodnice - Renata Paulíčková (14. místo + 5:24), Marie Březinová (16. místo + 6:24), Kateřina Nováková (26. místo + 10:47), Naděžda Skácelová (29. místo + 11:21), Štěpánka Staňková (33. místo + 13:45).

V juniorech vyhrál Oskar Snadberg (SWE) o 17 sekund před Andrejem Čully (SVK), třetí dorazil do cíle díky skvělé druhé polovině závodu Václav Šnupárek se ztrátou 53 sekund. Výsledky dalších našich - Matyáš Ludvík (14. místo), Martin Kanta (22. místo), Jan Horák (36. místo), Tomáš Hruška (44. místo) a Michael Nemet (DISK).

V juniorkách vyhrála Alena Fedoseeva (RUS) o 48 sekund před Lou Denaix (FRA) a o 59 sekund před Darya Mikryukova (RUS). Výsledky našich závodnic - Andrea Kameníková (14. místo + 9:21), Barbora Kohoutová (27. místo + 16:52) a Veronika Kubínová (DISK).

Program MS MTBO pokračuje zítřejším sprintem v Turnově.