Nový program na pořádání závodů v testovací verzi

3.9.2015 Michal Jirásek

Nový program na pořádání závodů v testovací verzi

Tým okolo Lukáše Königa připravuje nový software pro pořádání závodů. Při té příležitosti jsme se Lukáše zeptali i na několik otázek o vývoji.

Na stránkách QuickEvent.cz je možné si stáhnout aktuální verzi nového programu pro pořádání závodů. Na stránce jsou i odkazy na testovací data ke stažení, email pro hlášení závad a budou přibývat další novinky. Program je stále v režimu testování a tudíž není vhodné jej použít jako jediný systém pro zpracování výsledků.

Zároveň prosíme někoho, kdo by měl čas a chuť se zhostit výroby dokumentace, ať se ozve na email info@quickevent.cz.

 

Jaké jsou další kroky v následujících měsících?
Aktuálně se opravují chyby, které jsme nalezli při předešlém pořádání, dokončuje se český překlad (přece jenom programátoři píšou hlavně v angličtině). Důležité nyní bude se soustředit na dopracování možnosti uspořádat štafety. Samozřejmě, s větším počtem testerů očekáváme i větší množství nahlášených chyb.

 

Co všechno program nyní zvládá?
Uspořádal se na něm H.S.H Vysočina Cup, kde se osvědčil. Bylo tam pár věcí k zamyšlení, jako např. výstupy pouze do pdf, použití pouze jedné vyčítací krabičky a jedné tiskárny pro mezičasy pro takové množství lidí, ztráta na nejlepší mezičas u některých lidí zlobila... Ale celkově to pro první nasazení do ostrého provozu hodnotím jako úspěch. Tudíž na programu se nyní dá uspořádat běžný závod - umí importovat z ORISu všechny informace k závodu, nalosovat startovku, zapracovat změny na prezentaci, vyčíst čipy, zpracovat výsledky.

 

Kde byl už všude otestován?
Kromě několika "sranda" závodů to prozatím byl pouze výše zmíněný H.S.H. Vysočina cup.

 

Kdo na programu pracuje a o co se stará?
Základ připravil Fanda Vacek z Chrasti, o přípravu buildů pro Windows se stará Richard Pátek z Brna, s prvotním testováním pomáhal Vít Kasal z Brna. To je základ, poslední dobou se připojují další lidé nezávisle, jelikož je projekt veden jako open source (veřejně dostupné zdrojové kódy si může stáhnout a upravit kdokoli, do výsledného kódu se ale dostanou pouze odsouhlasené změny) na GitHubu (https://github.com/fvacek/quickbox/wiki).


« zpět