Vyšlo nové číslo Časopisu OB

2.12.2017 Jan Picek

Druhé číslo časopisu OB vychází 2. prosince, v den Vyhlášení nejlepších orientačních sportovců 2017. Na 76 stranách najdete přehled nejdůležitějších závodů, které proběhly od poloviny června do konce listopadu.

První reportáž se týká Olympiády dětí a mládeže, která se konala v termínu 24.–29. června 2017 v Brně. Následují reportáže z vrcholů mezinárodní o-scény: Mistrovství Evropy dorostu se konalo u našich sousedů na Slovensku. Na tuto akci ihned navázalo Mistrovství světa dospělých (Estonsko), kde česká sprintová štafeta vybojovala 4. místo. Stříbrný kov získala Tereza Janošíková na Juniorském mistrovství světa juniorů (Finsko), o kterém je další reportáž Libora Zřídkaveselého. Petr Žaloudek sepsal dojmé z velmi úspěšné akce World Games (Polsko), kde Vojtěch Král získal na krátké trati bronzovou medaili. V polovině července proběhlo také, pro český tým velmi úspěšné, MS v Trail-O (Litva). Význámná část časopisu je také věnována sekci MTBO. Reprezentanti v této disciplíně dosáhli několika titulů na MS i ME, Kryštof Bogar navíc vybojoval vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru. V časopise tak najdete materiály o ME v MTBO (Francie), MS v MTBO (Litva) i o proběhlých MČR od konce června. Na podzim proběhly dva Světové poháry v OB (Lotyšsko, Švýcarsko), Euromeeting v Norsku i Juniorský evropský pohár v Rakousku - tam všude byli čeští reprezentanti a časopis OB o nich referuje. Náplní jsou i reportáže z MČR na klasické trati i MČR štafet a družstev. V časopise OB také nechybí tradiční Trail-O kvíz a výsledkový servis.