Newsletter ČSOS

říjen 2023

Logo ČSOS

Orienťácká sezóna se pomalu chýlí ke konci, ale stále je na co se těšit. Již ve středu začíná Sprintové mistrovství Evropy v Itálii (živě vysílané na ČT sport), v půlce října je na programu MČR štafet a družstev v OB a stovky orienťáků vyrazí na oblastní žebříčky, které jsou v plném proudu.

Hlavní novinky

Kryštof Bogar celkovým vítězem SP

V Itálii proběhlo závěrečné kolo Světového poháru v MTBO 2023 a čeští bajkeři byli opět famózní. Kryštof Bogar ovládl celkové hodnocení SP 2023, na druhém místě skončil Vojtěch Ludvík a těsně na 4. místě Vojtěch Stránský. Gratulujeme!

Mistry ČR na krátké trati Stehlíková a Křivda

Jana Stehlíková a Tomáš Křivda ovládli MČR na krátké trati v OB, které se běželo 17. září na Vysočině. Tomáš obhájil loňský titul, pro Janu to byl vítězný návrat po mateřské dovolené. Dokument ČT sport.

MČR v knock-out sprintu mělo premiéru

Na den sv. Václava proběhlo v Písku historicky první MČR v knock-out sprintu. Za účasti dorostenců i juniorů získali v napínavých soubojích zlaté medaile naši reprezentanti Vojtěch Král a Tereza Čechová.

Telegraficky z ČSOS

Stalo se v září

• 5.–6. září se běželo na Olomoucku Akademické MČR – tituly z obou závodů si odváží Barbora Chaloupská a Martin Roudný.
  • 9.–10. září se jely dva závody MČR v MTBO, zlaté medaile vybojovali Martina Tichovská, Jakub Škoda a Vojtěch Stránský.
  • 13. září proběhlo jednání Výkonného výboru ČSOS.
  • 18. září vyšly další letošní Metodické listy ČSOS. Najdete v nich např. trénink na hromadný free order nebo držení směru.
  • 27. září byla odvysílána první Metodická středa sezóny o Livelox (omlouváme se za drobné technické nedostatky se zvukem).
  • 30. září – 1. října se v Opavě běželo MČR ve sprintu a sprintových štafet, zvítězili Tereza Janošíková, Tomáš Křivda a štafeta SK Severka Šumperk.

Zaostřeno na říjen

Tipy na zajímavé akce

4.–8. října, Itálie – Veneto | Mistrovství Evropy v OB

14.–15. října, Krouna | Mistrovství ČR štafet a družstev v OB

20.–22. října, Hlubočky | Podzimní MTBO akademie (děti, TSM)

25.–29. října, Lipka na Šumavě | Yo!Camp 2023

28.–29. října, Kubova Huť | Kwak Czech O-Tour

Orienťák v médiích

Svět běhu

Štafety v orientačním běhu jsou oproti jiným sportům velmi specifické: nejsou nikdy předem rozhodnuté, pořadí se přesýpá, dělají se chyby a tlak na přesnost orientace při běhu ve skupině je obrovský…

Orienťácké štafety: drama a výzva