Odběr newsletteru ČSOS                                                                                                     Otevřít webový náhled
Newsletter ČSOS  březen 2021
Únorové události
4. února jsme nahlédli, jak pracuje organizační tým MS 2021, o přípravách vrcholných závodů roku se dozvíte na webu.

6. února proběhl online High Level Event Seminar (HLES), každoroční seminář pro pořadatele mezinárodních závodů za účasti zájemců z 35 zemí světa, více v článku.

6. února vyšel článek o Manufaktura Českém poháru v OB 2021, který by měl čítat 10 závodů.

6. února byla schválena nominační kritéria pro MS juniorů, které by se mělo konat 9. - 17. července v Turecku.

15. února vyšly nové Metodické listy ČSOS. Najdete v nich například cvičení "Doplňovačka" v rámci online přípravy nebo odkaz na přípravu live výsledků.

16. února byla zveřejněna zpráva o mapovém archivu v roce 2020, aktuálně je zaevidováno přes 10 tisíc map.

20. února proběhlo online školení trenérů 2. třídy pro téměř třicítku zájemců, více v ORISu.

22. - 28. února proběhlo v Estonsku MS dospělých, MS juniorů a ME dorostu v LOB. Český tým si odváží dva cenné kovy a několik umístění v TOP10.
  • Sprint: 6. Marek Štěrba (M17), 9. Anežka Hlaváčová (W20)
  • Pursuit / Long:
    3. Anežka Hlaváčová (W20), 5. Adéla Randáková (W17)
  • Middle: 7. Štěrba (M17), 7. Randáková, 10. Pecková (obě W17)
  • Sprintové štafety/ Štafety: 1. A. Randáková + H. Malečková + T. Pecková (W17), 4. V. Peňáz + M. Štregl + R. Peňáz (M20), 6. P. Hančová + J. Škoda (WM21)
24. února vyšel článek o štafetových závodech v roce 2021 včetně popisu míst závodů a odkazů na staré mapy.

28. února skončily registrace sekce OB. V termínu bylo registrováno 11 359 závodníků. Přestoupilo 177 běžců, 31 jich hostuje, více se dozvíte na webu
Poslední O-knihy ČSOS k dispozici
Na sekretariátu ČSOS je možno objednat poslední kusy O-knihy ČSOS 2020 i knihy 70 let OB. Pro objednání pište na [email protected]
Proběhne v březnu
Březnové závody Českého poháru a MČR v lyžařském OB, které se měly konat v Rejvízu a Johanngeorgenstadtu, byly zrušeny.

V průběhu března proběhnou další Metodické středy ČSOS, více informací bude k dispozici na Metodickém portálu.

2. března proběhne jednání VV ČSOS, na programu bude mimo jiné zpráva o hospodaření či příprava MS 2021.

12. - 14. března se měl konat Euromeeting, stále se zhoršující epidemiologická situace ve vývoji pandemie onemocnění Covid-19 v České republice donutila pořadatele závod zrušit, více na webu závodu
Novinky ze světových závodů
  • SP v LOB (Finsko) v termínu 19. - 21. března byl zrušen, více na webu IOF.
  • Tiomila (Švédsko), která se měla běžet 1. - 2. května, byla po rozhodnutí pořadatelů také zrušena.
  • ME v trail-O (Finsko) v termínu 12. - 16. května bylo zrušeno, více zde.
Metodické novinky
Doplňovačka
Doplňovačka je nový druh online cvičení na Metodickém portálu, který zábavnou formou spojuje orienťáckou tématiku s češtinářskými vychytávkami, vyzkoušet si ji můžete zde
Metodické středy pokračovaly v únoru
Metodické středy ČSOS proběhly online během všech únorových středečních večerů. Přednášelo se o novinkách v OCADu či tréninku v severských klubech. Záznamy z jednotlivých Metodických střed jsou k dispozici na Youtube ČSOS
ORIS přichází s řadou vylepšení
Během února byly do informačního systému ORIS doplněny nové funkce. Byla přidána možnost nastavení startovních vln, aby bylo v nutných případech např. docíleno případných omezení počtu startujících závodníků. Byl také přidán nový mobilní vzhled aplikace.
Česká reprezentace v Keni
Téměř celý únor strávil 13členný výběr české reprezentace na tréninkovém kempu v Keni, kde probíhala fyzická příprava na sezónu. Více se dočtete v tréninkových týdeníčcích na webu reprezentace.
OCAD pro pořadatele Světového dne OB
V rámci Světového dne orientačního běhu (World orienteering day, WOD), který letos proběhne mezi 19. - 25. květnem, je možné získat licenci OCAD Starter. Tu může získat každý přihlášený pořadatel, aby mohl zmapovat prostor závodu, více na webu IOF.
Newsletter Českého svazu orientačních sportů březen 2021. Vychází měsíčně. Další číslo vyjde 5. dubna.