Alexandersson a Křivda nejlepší v Modlivém dole

29.7.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Čtrvtá etapa Bohemia Orienteering 2023 zavedla závodníky do náročných pískovcových skal v Modlivém dole. Na start se postavila celá řada závodníků, kteří se připravují na nadcházející Světový pohár.

Sobotní krátkou trať připravil Matěj Burda ve skalních městech kolem Modlivého dolu plných balvanů, skalních věží a průchodů na mapě Dědovy kameny.

V ženách se na start nepostavila po třech etapách vedoucí Simone Aebersold, naopak běžela Tove Alexandersson a běžela skvěle, stejně jako v pátek vyhrála. Její náskok před druhou Terezou Janošíkovou (SSU) byl 2:45 min., třetí skončila Polka Hanna Wiśniewska, která na vítězku ztratila přesně pět minut.

10. Horčičková Vendula TJ Slovan Luhačovice 33:41 + 7:18

V mužích vítěz předchozích tří etap Kasper Harlem Fosser, skončil se ztrátou skoro devíti minut na vítězného Tomáše Křivdu (CHC), 82 sekund za Křivdou skončil na druhém místě Matouš Fürst (DOK), třetí Daniel Vandas (PHK) byl jen 9 sekund pomalejší.