Celostání finále Přeboru škol v Brně

11.6.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Druhou středu v Brně proběhne Celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu.

Pořadatelé z oddílu orientačního běhu SK Brno - Žabovřesky připravili závod pro základní s střední školy na sprintové mapě Rosnička 2024 (hlavní kartograf Petr Matula). Tratě postavil Alexandr Jordanov v městském lesoparku a přilehlé městská zástavba a ve sportovních areálech, kde je kopcovitý terén s bývalou sjezdovkou, průběžný se sníženou viditelností s velkým množstvím cest. Centrem závodu je hřiště TJ Sokol Brno-Žabovřesky.

Na startu ve školských týmech budou velmi zkušení závodníci (třeba i ti, kteří nás budou reprezentovat v dalších dnech na MSJ či MED) i v OB skoro nováčci. Postup do finále si z krajských kol vybojovalo 20 základních a 20 středních škol.

V loňském roce v Terezíně vyhrálo mezi základními školami Gymnázium Turnov a ve středních školách zvítězilo Církevní gymnázium v Plzni.