Češky páté ve štafetách

17.8.2019 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Závěrečný den na MS v Norsku se běžely štafety. V ženách těsně vyhrály Švédky, české trio obsadilo pěkné páté místo.

Závěrečný závod štafet se opět běžel z arény Mørk, terén byl tedy stejný jako v předcházejících dvou finálových závodech jednotlivců. Ženy čekaly úseky o délce 4,8/4,8/5,1 km s převýšením 155 m a 12 kontrolami. V dějišti šampionátu byl od rána liják, i závod probíhal za stálého deště.

Z prvního úseku žen přiběhla první Švédka Strand, která se zbytku startovního pole odpoutala před půlkou tratě a běžela suverénně stále v čele. Za se ztrátou tři čtvrtě minuty doběhla dvojice Hauswirth (SUI) a Rudnaya (RUS), následovala dvojice Benjaminsen (NOR) a Klysner (DEN) a za nimi na 6. místě předávala se ztrátou 1:16 min. po celý úsek výborně běžící Vendula Horčičková, ještě další tři týmy měly odstup méně než dvě minuty a další už měly odstup podstatně větší.

Na druhém úseku Alexandersson (SWE) dlouho vedla, ale Aebersold (SUI) ji postupně stahovala, až při postupu na 11. kontrolu ji předběhla a na předávce byla o 6 sekund dříve. Za nimi se v závěru seběhla další trojice, kde k naší radosti byla i Denisa Kosová, předávala pátá těsně za dvojicí Riabkina (RUS) a Olaussen (NOR), ztráta tohoto tria byla minutu a půl.

Na posledním úseku běžely spolu finišmanky SWE (Ohlsson) a SUI (Jakob), do arény vběhla první Švýcarka, ale v závěru měla více sil Švédka a trio Lina Strand, Tove Alexandersson a Karolin Ohlsson získalo titul, druhé skončily obhájkyně titulu ze Švýcarska se ztrátou 4 sekund (Sabine Hauswirth, Simona Aebersold, Julia Jakob). Za touto dvojicí běžely tři týmy, z tria odpadla česká štafeta a o bronz bojovaly Rusky a Norky, o třetím místě Norska s minutovou ztrátou se rozhodlo až v závěru, stejně jako loni skončily třetí Rusky (Anastasia Rudnaya, Tatyana Riabkina, Natalia Gemperle). Tereza Janošíková v úvodu běžela se štafetami RUS a NOR, postupně začala ztrácet, pak ještě udělal dvouminutovou chybu, ale s přehledem doběhla pro páté místo (+4:42) před Finskem.

Řekly v cíli:
Vendula Horčičková: "Běžela jsem poprvé první úsek, takže tam byla nějaká nervozita. Snažila jsem se to pohlídat, to jsem dělala hlavně v první části, kde jsem šla na čele té své farsty. Pak už to bylo méně farstované, tak jsem se snažila hlavně běžet a hlídat si kontroly. Povedlo se mi to, jsem spokojená."
Denisa Kosová: "Já jsem hned na začátku viděla Kamilu, říkala jsem si, že nesmím pustit, měly jsme jiné farsty, ale viděly jsme se. Na pětku šla výš, já jsem šla spodem, a tam mně utekla, protože já jsem to přeběhla, vzdálila se mi, takže jsem myslela, že už to je v pytli. Ale pádila jsem za ní co to šlo, ona dělala také drobné myšky, tak se mi ji podařilo doběhnout, což bylo super. Bez ní bych nešla takové tempo. V závěru jsme doběhly Rusku, takže tempo se zdvojnásobilo, už jsem začala tahat nohy, pak jsem se brutálně rozcápla z kopce, vypadla mi mapa a buzola a musela jsem se pro ně vracet, snažila jsem se, ale na finiši jsem u ž na ně neměla, ale říkala jsem si, že je to na dohled, že je to dobrý. Je to hodně fyzický, nepřišlo mi ta ani příliš orientačně náročný. Věřím Terce, že udržíme TOP6. Le succ?s alors cette popularité du Kamagra ont marqué bizarre tournant dans ce marché officiels médicaments sur ordonnance. Achat Kamagra gel , dont appartient ? seul catégorie de médicaments appelée inhibiteur ? l'égard de cette PDE5, traite l'ED parmi facilitant l'inondation du cruor dans ce pénis ballant l'excitation, conduisant ainsi ? une érection réussie ensuite soutenue."
Tereza Janošíková: "Byla to pro mě velká výzva, věřila jsem si, že by to mohlo jít. Jsem ráda, že se mi to padřilo to ustát na to páté místo. V polovině trati při výběhu jsem byla v kontaktu s Norkou, ale měla jsem tam kolize, menší pády a vyhodila jsem si trochu kotník, pak jsem se snažila kousnout. Ale už to nešlo, tak jsem se soustředila na své farsty a na to, aby mě nedoběhly další štafety.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Na obrázku může být: 3 lidé, smÄ?jící se lidé, stojící lidé, obloha, tráva, venku a pÅ?íroda