ČSOS informuje

ČSOS vyhlašuje výběrové řízení na pořádání O-víkendu 2025

23.7.2024 Dominika Plochová

Výkonný výbor ČSOS vyhlašuje výběrové řízení na pořadatele letošního O-víkendu. Jaké jsou podmínky?

Výběrové řízení na pořadatele Celostátního finále přeboru škol a Republikového festivalu žactva 2025

Rada pro rozvoj orientačních sportů vypisuje výběrové řízení na tyto dvě akce:

Jonáš Hubáček osmý v KO sprintu na MS

16.7.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V závěrečném závodě MS ve Skotsku v knock-out sprintu získali mistrovské tituly Tove Alexandersson (SWE) a Riccardo Rancan (SUI). Z českých závodníků si nejlépe vedl Jonáš Hubáček, který skončil v první desítce.

Kvalifikace KO sprintu na MS ve Skotsku

16.7.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Závěrečným závodem světového šampionátu v OB ve Skotsku je knock-out sprint. Z kvalifikace si vybojovala postup Tereza Janošíková a k ní se přidali všichni tři naši muži.

Novým předsedou IOF je Tom Hollowell

16.7.2024 Matěj Burda

O volném dni sprintového Mistrovství světa v Edinburgu byl na programu kongres mezinárodní federace orientačních sportů IOF. Novým předsedou byl zvolen Tom Hollowell.

Ve Včelákově proběhl H.S.H. Vysočina cup

14.7.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Proběhl 30. ročník 3-denních závodů H.S.H Vysočina cup 2024, který měl centrum ve Včelákově v Železných horách.

Česká sprintová štafeta čtvrtá na MS

14.7.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Druhým závodem na MS ve Skotsku byly sprintové štafety. Titul vybojovalo Švýcarsko, české štafetě patří skvělé 4. místo.

Sprint na MS v Edinburghu

12.7.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Zlaté medaile ze sprintu na MS ve Skotsku získali Švédi Martin Regborn a Tove Alexandersson. České trio Tomáš Křivda, Martin Roudný a Tereza Janošíková skončilo ve třetí desítce.

Kvalifikací sprintu začal světový o-šampionát

12.7.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Mistrovství světa v orientačním běhu začalo ve Skotsku kvalifikací sprintu. Do finále postoupili čtyři naši závodníci.

Shrnutí: úspěšné Mistrovství světa juniorů v Plzni

11.7.2024 Jan Picek

Velkým úspěchem skončilo Mistrovství světa juniorů v Plzni. Ať budeme hodnotit sportovní, organizační či finanční stránku šampionátu, můžeme používat řadu  superlativů. Pojďme se podívat na několik zajímavých dat.