Denisa Kosová a Miloš Nykodým nejlepší na krátké trati v Táboře

20.5.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V neděli pokračovaly Manufaktura Český pohár a INOV-8 CUP - žebříček A krátkou tratí.

Stejně jako sobotní sprintový šampionát uspořádal tento závod SC vebr-sport. Pěkným centrem byla louka u lesa v Táboře - Horkách. Závodníky čekaly celkem slušné tratě z dílny Jana Picka v lese zvaném Pintovka, kde byl zvlněný terén, v horní části s prudkými členitými svahy k řece Lužnici. Rozhodně to nebyl žádný krásně průběžný lesopark, na řadě míst byl bohužel podrost, dělaly se pěšinky a vzadu startující závodníci měli opravdu velkou výhodu. Vpředu startující závodníci určitě budou ještě dlouho vzpomínat na kopřivový "háj" kousek za startem... Mapu s názvem Pintovka 2018 (měřítko 1:10000) připravili Jiří Vištejn, Matěj Klusáček a Jan Picek. Na startu byli až na nepatrné výjimky všichni naši nejlepší závodníci, celkem se do lesa vydalo téměř 1200 závodníků.

V ženách musela vedoucí závodnice Českého poháru Jana Knapová vzdát pro žaludeční indispozici, pro vítězství si tak doběhla Denisa Kosová (PHK), která se do vedení dostala ve třetině trati a svůj náskok stále zvyšoval až na konečných 1:14 min. Druhé místo obsadila Vendula Horčičková (LCE), která vedla v úvodu, pak trochu ztratila. Třetí místo obsadila vyrovnaně běžící Magdaléna Tužilová (ZBM, + 2:03), 4. Adéla Indráková (ZBM), 5. Anna Nilsson Simkovics (Rakousko), 6. Lenka Mechlová (SHK).

10. Kabáthová Eva            ZBM8966 E SK Žabovřesky Brno       43:08   + 5:50

V mužích po celu trať kraloval Miloš Nykodým (ZBM), svůj náskok postupně zvyšoval, nakonec měl v cíli o 1:50 min. lepší čas než druhý Vojtěch Král (SSU). Třetí překvapivě skončil Radek Nožka (LPU), který běžel velmi vyrovnaně a rychlým závěrem se o sekundu dostal před čtvrtého Daniela Hájka (ZBM), jeho ztráta na vítězného Nykodýma byla 2:37 min. (5. Michal Smola, TZL, 6. Baptiste Rollier, PHK).

6. Rollier Baptiste         PHK8200 E OK 99 Hradec Králové     38:41   + 4:09
  7. Minář Marek              ASU9444 E Magnus Orienteering      38:44   + 4:12
  8. Poklop Martin            SSU8802 E SK Severka Šumperk       38:45   + 4:13
  9. Chromý Adam              TBM8841 R KOS TJ Tesla Brno        39:18   + 4:46
 10. Zimmermann Štěpán        ZBM9101 E SK Žabovřesky Brno       39:32   + 5:00

Ve vyrovnaném závodě juniorek si pro první místo doběhla po celou trať vedoucí Barbora Chaloupská (PHK), která měla v cíli o 20 sekund lepší čas než druhá Tereza Janošíková (SSU), jen 5 sekund za druhou zaostala na třetím místě Eliška Sieglová (PGP). V juniorech si pro překvapivé vítězství doběhl hodně pozdě startující Jan Bendák (PHK), další závodník PHK Daniel Vandas za ním zaostal 14 sekund, třetí Vojtěch Sýkora (LCE) měl odstup za vítězem 50 sekund. V D18 vybojovala první místo téměř po celou trať vedoucí Nikola Thýnová (SHK), v cíli by její náskok před skoro rovnocenně běžící Eliškou Hojnou (SJH) 18 sekund, třetí Martina Opálková (BBM) už měla ztrátu přes minutu a půl. V H18 dominoval Jan Rusin (LPU), který vedl na všech mezičasech a v cíli měl náskok 27 sekund před svým klubovým kolegou Martinem Roudným, třetí skončil slovenský závodník Medard Féder (LCE), který měl za vítězem ztrátu necelé minuty. V mladších dorostenkách spolu po celou trať vyrovnaně soupeřily Michaela Dittrichová (SKM) a Jana Pekařová (TUR), v cíli nakonec byla o 12 sekund lepší moravská závodnice, třetí Markéta Mulíčková (ABM) už měla ztrátu skoro dvě minuty. V mladších dorostencích s převahou vyhrál Lukáš Richtr (VPM), 28 sekund zpět zůstal druhý Jakub Chaloupský (PHK), třetí Martin Šimša (PGP) ztratil na vítěze 73 sekund.