Denisa Kosová osmá na krátké trati na MS v Norsku

16.8.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Páteční odpoledne na MS v Norsku patřilo finále závodu na krátké trati. Titul vybojovala těsně Tove Alexandersson (SWE), skvěle zaběhla Denisa Kosová, která skončila osmá.

Ve finále bylo na základě výsledků kvalifikace vždy 60 mužů a 60 žen, startovní interval byl dvouminutový. Běželo se opět u arény Mørk, terén byl stejný jako na klasice, byly použity části terénu blíže k aréně. V terénu byla dobrá průběžnost a proměnlivá viditelnost, terén byl zase plný vrstevnicových detailů. Ženy čekala trať dlouhá 5,5 km (225 m převýšení, 25 kontrol).

Mistryní světa se těsně stala největší favoritka Tove Alexandersson (SWE), která jen těsně (o 5 sekund) porazila mladou Švýcarku Simonu Aebersold (ta ještě 3 kontroly před cílem vedla), bronz vybojovaly stejným časem obhájkyně titulu Natalia Gemperle (RUS) a Finka Venla Harju, které na vítězku ztratily 1:45 min., ptá byla Norka Anne Margrethe Hausken Nordberg a šestá Švýcarka Sabine Hauswirth. Skvěle zaběhla Denisa Kosová, která po vyrovnaném výkonu po celé trati doběhla osmá (+2:17), velmi pěkná je 15. příčka Lenky Mechlové (+4:55), Vendula Horčičková skončila na 30. místě se ztrátou necelých osmi minut.

30 Vendula Horčičková Czech Republic 46:12 +07:52

V cíli - Denisa Kosová: "Závod byl docelá přísnej. První tři kontroly jednoduchý, letecký, ale pak se vběhlo do docela těžké pasáže, řikala jsem si, že to nesmím pokazit, ale že nemůžu jít zabržděně jako na klasice. Prostě jsem do toho vlítla. Jinak se mi to moc líbilo, chyby se určitě daly dělat, místy to bylo zrádný, takový zavřený. Místy to bylo dost běžecký, po loukách, ale střídaly to krásné pasáže, bylo to takové vyvážené. Pokazila jsem jednu kontroly, byla v takovým zeleným, za hrankou. Jsem spokojená, chybky byly, ale jsem spokojená."