Dorost na CEYOC

8.4.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Třetí ročník Středoevropského poháru v orientačním běhu (CEYOC) proběhl v Maďarsku (Csákvár). Konkurence se moc velká nesešla, vedle našich byli v plné síle jen Maďaři, běželo i pár Poláků a Slovinců

V pátek odpoledne se běžely štafety v listnatém lese s mnoha malými erozními tvary a v některých částech se strmými stoupáními, vegetací tvořila směs otevřených, polo-otevřených a zalesněných ploch. V H16 vyhrála štafeta ve složení Šimša - Vítebský - Richtr o minutu před Maďary, další dvě a půl minuty zpět zůstala štafeta Rücker - Mareček - Chaloupský. V H18 byly nejlepší dvě štafety Maďarska, trio Janovský - Pavlovec - Melichar na třetí příčce ztratilo osm minut. Také v D16 byly na prvních dvou místech dvě maďarské štafety, dvě minuty na třetí příčce měla štafeta ve složení Pekařová - Vandasová - Martanová. V D18 vyhrálo Polsko před dvěma štafetami Maďarska, naše štafety skončily za nimi.

V sobotu byla klasická, která se běžela v listnatém lese s mnoha kameny, strmými údolími a velkými stoupáními, průběžnost lesa byla dobrá. V H16 si pro vítězství doběhl Lukáš Richtr, za ním skončili Maďaři Áron Szuromi a Zoltán Bujdosó, další dva naši Šimon Mareček a Jakub Chaloupský skončili na 4. a 5. místě. V D16 byla nejrychlejší Anna Karlová před dvojící Maďarek Viktórií Mag a Júlií Néda, Kateřina Blažková a Michaela Dittrichová obsadily 4. a 5. příčku. V H18 vyhrál Marcell Szabó (HUN), trio Petr Melichar, Tomáš Janovský a Ondřej Metelka obsadilo 2. - 4. místo. V D18 jasně dominovala dvojice Maďarek Csilla Gárdonyi a Hanga Szuromi, třetí místo obsadila Nikola Thýnová, čtvrtá doběhla Kateřina Grycová.

V neděli se ve stejném terénu jako klasika běžela krátká trať. Závod provázely nepřesnosti v měření (asi půl minuty rozdíl mezi cílovkami). V H16 vybojoval první místo Maďar Zoltán Bujdosó, s minutovou ztrátou za ním na 2. a 3. místě skončili Lukáš Richtr a Šimon Mareček. Velmi dobře si vedla děvčata v D16 - pro vítězství si doběhla Elin Martanová, skoro s dvouminutovou ztrátou byly na druhém místě vyhlášeny Anna Karlová a Michaela Dittrichová, na 5. a 6. místě skončily Kateřina Blažková a Adéla Vandasová. V H18 byl první Balázs Egei (HUN), 23 sekund na něj ztratil druhý Dan Pavlovec, třetí skončil další Maďar Ferenc Jónás, šestý skončil Josef Nagy. V D18 obsadily první dvě místa Maďarky Csilla Gárdonyi a Hanga Szuromi, třetí místo obsadila Polka Adrianna Biederman, šestá doběhla Nikola Thýnová.

Letošní CEYOC se stal v podstatě utkáním našich s Maďary, s kterými jsme dokázali držet krok v 16 (zvláště děvčata), v 18 nám Maďaři uštědřili dost tvrdou lekci (zvláště v dívkách). Pro mladé závodníky to bylo určitě dobré sbírání cenných zkušeností z jiných terénů než mají doma.