Druhé vítězství Kosové a Nykodýma v Rusavě

11.9.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Krátkou tratí v Rusavěš pokračoval Český pohár v orientačním běhu za pořadatelství SKOB Zlín. Sobotní vítězství z krátké tratě zopakovali Miloš Nykodým a Denisa Kosová.

Nedělní krátká trať se běžela v trochu jiném terénu než sobotní klasika. Šlo o náročný svažitý terén s těžkou podložkou a s omezenou viditelností. V horních pasážích bylo množství kamenů, balvanů, srázů a kamenných polí. Ve spodní pasáži pak byl souvislý smíšený plošný hustník se světlinkami, kameny, prameništi, bažinkami a rýhami. Na zemi leželo množství neuklizených pořezaných stromů a větví. V prostoru byla nízká viditelnost a téměř žádné komunikace. Mapu opět připravili Zdeněk Rajnošek, Zdeněk Janů a Bohumil Háj, orientačně zajímavé tratě postavil Michal Smola.

V ženách zopakovala sobotní vítězství Denisa Kosová (PHK), ale závod byl hodně vyrovnaný. V úvodu vedla Finstrlová, na čtyři kontroly se v čele objevila Kosová, po její chybě na 10. kontrolu ji ve vedení vystřídala Kettner a poté Horčičková. Pak se opět dostala do vedení Kosová a v cíli byla první s náskokem 19 sekund před Karolínou Kettner (SHK), o dalších 11 sekund byla pomalejší třetí Vendula Horčičková (LCE), na dalších místech pak doběhly Eliška Sieglová (PGP), Adéla Finstrlová (ZBM) a Johanka Šimková (ZBM).

14. Grycová Kateřina         TBM0058   KOS TJ Tesla Brno        40:27   + 5:59

Také v elitě mužů byl stejný vítěz jako v sobotu, vyhrál Miloš Nykodým (ZBM). Závod měl zajímavý průběh. Ve vedení se postupně vystřídali Sýkora, Vandas, Král, pak byl po šest mezičasů v čele Nykodým, poté ho na tři kontroly vystřídal Král, ale Nykodým se velmi rychlým závěrem v hustníkových kontrolách dostal zpět do vedení a v cíli slavil vítězství s náskokem 36 sekund před Vojtěchem Králem (SSU), třetí místo se ztrátou 1:37 min. obsadil Daniel Vandas (PHK) - 4. Jakub Glonek (KAM), 5. Petr Horvát (TBM), 6. Vojtěch Sýkora (LCE).

15. Kozák Osvald             TBM8201   KOS TJ Tesla Brno        37:39   + 5:53

V juniorkách vybojovala druhé víkendové vítězství Anna Karlová (JIL), když o necelou minutu porazila Adélu Vandasovou (PHK), třetí Markéta Mulíčková (TBM) byla ještě o minutu pomalejší. V juniorech si Jakub Chaloupský zopakoval jasné vítězství, když měl náskok přes minutu a půl před druhým Vítem Čechem (AOP), třetí skončil s dvouminutovou ztrátou Lukáš Richtr (ZTC).

V D18 byla stejně jako v sobotu první Lucie Dittrichová (SKM), když o 23 sekund porazila druhou Kristýnu Matyášovou (CHA) a o 57 sekund třetí Leu Martanovou. V H18 si dva největši favorité vyměnili pozice na prvních dvou místech - Jan Strýček (PBM) porazil Daniel Bolehovského (VSP) skoro o dvě minuty, třetí se ztrátou přes dvě minuty skončil Vilém Bednařík (PBM). V mladších dorostenkách si pro vítězství doběhla Barbora Holasová (AOP), 50 sekund zpět byla druhá Julie Bambousková (DOR), ještě o 10 sekund pomalejší byla třetí Viktorie Škáchová (DKP). V mladších dorostencích favority zaskočil Filip Hanuš (VRL), který vyhrál s náskokem 25 sekund před Prokopem Tomáškem (TUR), ještě o 28 sekund pomalejší byl třetí Tomáš Kučera (ZBM).