Gregorová a Wartbichler vyhráli Velikonoce ve skalách

16.4.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Oddíl OB Kotlářka uspořádal 19. ročník 3-denních závodů Velikonoce ve skalách, na startu bylo 1500 závodníků.

Všechny tři etapy se běžely tradičně ve velmi členitém terénu, kde byly skalnaté hřbety a údolí, skály v několika patrech (pískovec), převážně dobře průchodný les, množství komunikací.

V pátek se běžela v Nedamově zkrácená trať na mapách Zahájí (1:10000) resp. Svatá Barbora (1:7500). V dámské elitě si pro vítězství doběhla Kamila Gregorová (CTB), jen těsně druhá byla Patricia Nieke (TUR), její ztráta byla 11 sekund, třetí místo obsadila Norka Louise Oram se ztrátou přes 3 minuty. V mužích byl nejlepší Němec Wieland Kundisch, půl minuty zpět zůstal Rakušan Christian Wartbichler, další dvě minuty ztratil třetí Němec Matthias Kretzschmar, nejlepší z českých závodníků byl Michal Horáček (VLI) na 4. místě.

Sobotní druhá etapa (klasická trať) byla v Jestřebí na mapách Pruský kámen - východ (1:7500) resp. Pruský kámen 2017 (1:10000). V dámské elitě Kamila Gregorová (CTB) velmi přesvědčivě vyhrála, když druhou Norku Louise Oram porazila o více než 10 minut, na třetím místě těsně skočila Němka Patricia Nieke. V mužích byl nejlepší Christian Wartbichler (AUT), který o 6 sekund porazil druhého Wielanda Kundische (GER), třetí místo obsadil Michal Horáček (VLI).

Nedělní závěrečná etapa je opět v Jestřebí, běží se klasická trať s handicapovým startem opět na mapě Pruský kámen 2017 (1:10000) nebo Pruský kámen - západ (1:7500). V ženách i v poslední etapě vyhrála Kamila Gregorová (CTB) a slavila jasné vítězství, Norka Louise Oram doběhla na trati o 3 minuty Němku Patricii Nieke (TUR) a v cíli byla nakonec o 21 sekund více. V mužích poslední etapa na pořadí nic nezměnila, pro vítězství si doběhl Christian Wartbichler (AUT), dvě a půl minuty po něm se v cíli objevil Němec Wieland Kundisch, další čtyři minuty zpět pak zůstal třetí Michal Horáček (VLI).