Hradec a Topinková vyhráli krátkou trať Českého poháru

28.5.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A a žebříček B-Morava měl na pořadu další závod - krátkou trať v Černé Vodě. V elitních kategoriích vyhráli Miloš Nykodým a Monika Topinková.

Sobotní krátká trať pořádalo Jesenické sdružení OB (stejný pořadatel jako uspořádal ME). Závod se běžel v prostoru, kde se v pátek běželo finále evropského šampionátu na krátké trati, tedy v kopcovitém terénu, kde byl svah s kameny, hustníky, smíšená viditelnost a průběžnost a střední hustota cest. Tratě postavil Jakub Weiner, který vytáhl start dost vysoko, takže většina tratí neměla velké převýšení, hodně se rozhodovalo v úvodní části v kamenitém svahu. Dobíhalo se do stejné arény jako ME. Běželo přes 1100 závodníků za dusného počasí, v závěru se zatáhlo a v lese už byla dost tma, značně pršet začalo až při doběhu posledních závodníků.

Závod dámské elity byl vyrovnaný. Po celou trať výborně běžela Monika Topinková (PHK), která o 50 sekund porazila druhou Lucii Krafkovou (TUR), jen sekundu za ní skončila třetí Jindra Hlavová ze ZBM (4. Mechlová, SHK, 5. Horová, LPU, 6. L. Knapová, LPU).

V závodě mužů jasně dominoval Miloš Nykodým (ZBM), který ale v tomto prostoru běžel v pátek krátkou trať, a tak po protestu a po rozhodnutí jury jej hlavní rozhodčí uvedl ve výsledcích, že běžel mimo soutěž. Vítězství si tak připsal Pavel Hradec (TUR), druhý Ondřej Semík (KAM) za ním zaostal o více než minutu, třetí místo obsadil Petr Zvěřina (LPU), 4. Poklop, SSU, 5. Nožka, LPU, 6. Udržal, LPU.

Pro dorostence to byl první z nominačních závodů na letošní ME dorostu. V D16 byla jasně nejlepší Šárka Rückerová (HOR), která o svém výrazném vítězství rozhodla v úvodu, s odstupem přes dvě minuty doběhla na druhém místě Jana Peterová (LPU), třetí skončila překvapivě Adéla Zrníková (OSN). V D18 při neúčasti zraněné Janošíkové si pro vítězství doběhla Barbora Vyhnálková (RIC), která o 26 sekund porazila druhou Barboru Chaloupskou (PHK) a o 61 sekund třetí Terezu Čechovou (SJI). V H16 obsadili první dvě místa odchovanci broumovského OB, kteří nyní běhají za LPU Jan Rusin a Ondřej Volák (rozdíl mezi nimi byl 25 sekund), těsně třetí byl Michal Bořánek (STE). V H18 si pro vítězství doběhl Otakar Hirš (ZBM), který za sebou nechal 11 sekund druhého Daniela Vandase (VAM) a 32 sekund třetího Vojtěcha Sýkoru (LCE).

V juniorkách byla první Simona Chládková (LPU), 19 sekund za ní doběhla druhá Klára Novotná (PHK) a 47 sekund třetí Gabriela Hiršová (ZBM). V juniorech si pro vítězství doběhl liberecký Matouš Fürst (2. Vojtěch Kettner +0:31, 3. Filip Wolf +0:50).

Výsledky najdete na stránce závodu v IS ORIS.