Jan Procházka osmý na krátké trati SP

3.10.2015 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Skvěle si vedl v závěrečném závodě letošního ročníku Světového poháru v OB ve švýcarské Arose Jan Procházka, který na krátké trati skončil na velmi pěkném osmém místě.

Sobotní závěrečný závod individuální části letošního SP - krátká trať se běžela opět v horském alském terénu terénu v okol švýcarské Arosy, do SP se závod počítal dvojnásobnými body. Zatímco v pátek na klasické trati byla v čele výsledků švýcarsko-norská hradba, na krátké trati zasáhli do čelných míst i závodníci z jiných zemí.

V ženách překvapivě vyhrála Britka Catherine Taylor, která podala skvělý výkon po celé trati a byla jasně první. Druhé místo obsadila Ukrajinka Nadiya Volynska, která ztratila na vítězku 1:46 min., třetí byla se ztrátou ještě šest sekund větší Švýcarka Sara Lüscher, 4. Natalia Vinogradova (RUS) +1:53, 5. Judith Wyder (SUI) +2:15, 6. Rahel Friederich (SUI) +2:29. Vedoucí závodnice SP Švédka Tove Alexandersson z technických důvodů startovala z desetiminutovým zpožděním, což se projevilo zvláště v úvodu na chybách, nakonec obsadila 11. příčku. Našeim závodnicícm se nedařilo tak jako na klasice. Nejlepší z nich byla Lenka Poklopová, která na 29. místě ztratila na vítěznou Britku 6:30 min., Denisa Kosová byla 39. (+8:56), další umístění našich - 42. Horčičková, 51. Kabáthová, 53. Knapová.

V mužích opět jasně dominoval stejně jako na klasice vedoucí závodník SP Daniel Hubmann (SUI), který vedl po celou trať a v cíli jinak hodně vyrovnaného závodu měl náskok před druhým Ukrajincem Ruslanem Glibovem přes minutu (+1:04). Výborný závod běžel i další Švýcar Baptiste Rollier, který skončil třetí (+1:14), když o druhé místo přišel chybkou v samém závěru (na 26. kontrole), 4. Matthias Kyburz (SUI) +1:19, 5. Oleksandr Kratov (UKR) +1:24, 6. Thor Norskov (DEN) +1:50. Skvěle zaběhl Jan procházka, který si tak spravil chuť po nepřiliš vydařené klasice, po celý závod se pohyboval v první desítce a v cíli byl osmý se ztrátou 1:53 min. na vítěze (ale jen 49 sekund od druhého místa). Opět velmi pěkně zaběhl Pavel Kubát, který skončil na 16. příčce s odstupem 3:03 min. (31. Hájek +4:07, 41. Semík +6:12, 45. Chloupek + 6:36, 47. Král +6:53).

V neděli bude program série i celého SP uzavřen závodem sprintových štafet přímo v městečku Arosa.

Stránky finálové série ve Švýcarsku najdete tady.