Jana Haňkovská vyhrála veteránské MS

24.4.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

První medaile se rozdělovaly na veteránském mistrovství světa v orientačním běhu v Aucklandu. Jednu z nich - zlatou - vybojovala v kategorii W75 Jana Haňkovská.

Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu je letos součástí World Masters Games 2017. Dějištěm her je Auckland (Nový Zéland). Na startu se sešlo přes 1700 veteránů z celého světa (40 zemí), z České republiky startuje 49 závodníků.

Program orienťáckých závodů začal v neděli kvalifikací sprintu v univerzitním kampusu v Aucklandu (parky a další zeleň a univerzitní areál, kde byly budovy a v nich úzké průchody, chodníky, schody a tunely). Tratě byly orientačně zajímavé. Z českých závodníků se do A finále probojovalo 18 závodníků.

Finále sprintu bylo v pondělí v jiném univerzitním kampusu v Aucklandu, opět bylo orientačně dost zajímavé, ne všichni měli správné kontroly (bohužel i řada Čechů). Skvěle si vedla v kategorii W75 Jana Haňkovská, která vybojovala zlatou medaili, pěkné je i umístění Radka Lacigy v nejmladší kategorii veteránů.

A jak si vedli naši závodníci ve finále A?
W75: 1. Jana Haňkovská

Šampionát pokračuje klasickou tratí (dvě kvalifikace ve středu a ve čtvrtek, finále je pak na pořadu v sobotu).