Jedličková a Semík nejlepší na klasice v Černé Vodě

29.5.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Dalším závodem Českého poháru a žebříčku A byla klasická trať u Černé Vody. Pro vítězství si doběhli Ondřej Semík a Zuzana Jedličková (na fotografii při doběhu).

Nedělní závod (klasickou trať) pořádal Orientační běh Opava, startovalo skoro 1200 závodníků. Po celonočním lijáku nakonec bylo na běhání přijatelné počasí, v lese ale bylo dost mokro. Stavitel tratí Miroslav Hadač využil celý zmapovaný prostor pro ME a závodníky rozhodně nešetřil. Byť délky tratí nebyly až tak dlouhé, časy byly u většiny kategorií přesně na úrovni požadovaných směrných časů. A mezi závodníky byly velké rozestupy, což ukazuje, že tratě byly orientačně i fyzicky velmi náročné.

V ženách překvapivě vyhrála Zuzana Jedličková (SHK), která v polovině trati doběhla o čtyřminutový interval Danielu Čepovou (PHK) a spolu si doběhly pro první dvě místa, třetí stejně jako v sobotu byla Jindra Hlavová (ZBM), která zaostala za druhou Čepovou jen o 2 sekundy (4. Mechlová, SHK, 5. Hiklová, ZBM, 6. Zvěřinová, LPU).

V mužích skvěle běžel Ondřej Semík (KAM), který se do vedení dostal na 6. kontrole a zůstal v něm až do konce a v cíli měl náskok před druhým Pavlem Hradcem (TUR) 1:58 min., třetí doběhl maďarský reprezentant Áron Bakó, který už měl odstup přes 4 minuty, na 4. - 6. místě se seřadila trojice LPU Radek Nožka, Tomáš Udržal a Matěj Kamenický.

Pro dorostenecké kategorie to byl druhý nominační závod na ME dorostu. V D16 stejně jako v sobotu vyhrála Šárka Rückerová (HOR), tentokráte za sebou nechala druhou Elišku Hojnou (SJH) o 45 sekund, třetí Jana Peterová (LPU) už měla ztrátu přes 4 minuty. V D18 s přehledem vyhrála Barbora Chaloupská (PHK), dvě a půl minuty za ní zaostala Tereza Čechová (SJI), 10 sekund za ní doběhla Anna Kopecká (LPU). V H16 byl nejrychlejší třinecký Sebastian Filipek, 22 sekund měl ztrátu druhý Jan Rusin (LPU) a 100 sekund třetí Petr Čech (SJI). V H18 skončili na prvních dvou místech závodníci PHK Daniel Vandas a Jan Bendák (rozdíl mezi nimi byl dvě minuty), překvapivě třetí Šimon Hausenblas měl ztrátu přes 3 minuty.

V juniorech byl jasně nejlepší Vojtěch Kettner (KAM), který měl v cíli obrovský náskok, druhý Matouš Fürst (LLI) ztratil skoro pět minut, třetí Maďar Máté Dalos měl odstup 5:28 min. V juniorkách byla nejlepší Petra Hančová (LPU), která porazila Terezu Novákovou (DKP) o 40 sekund, třetí byla Maďarka Virág Weiler (+1:04).

Po oba dny se tvrdě bojovalo i o body do žebříčku B-Morava.

Výsledky a další podrobnosti o závodě najdete tady.