Klasika na akademickém MS: Tužilová desátá

20.7.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Ve čtvrtém závodě na akademickém MS ve Finsku se českým reprezentantům zatím nejvíce dařilo. Magadaléna Tužilová a Vendula Horčičková skončily na 10. a 11. místě, Tomáš Kubelka byl 11.

Páteční klasika se běžela v okolí Kuortane-Virtaniemi v rovinatém terénu s menšími kopci, s řadou kamenů a terénních tvarů, většinou šlo o borovicový a jedlový les místy s podrostem, v části prostoru byly bažiny.

Našim se docela dařilo. V ženách překvapila výborným výkonem Magdaléna Tužilová, která běžela velmi vyrovnaně, v závěru se ještě zlepšila a nakonec z toho bylo velmi pěkné 10. místo (+6:11). Místo za ní skončila Vendula Horčičková (+6:23), Karolína Šiková obsadila 21. místo (+13:24) a Barbora Zháňalová obsadila 28. příčku (+16:23). Pro titul si doběhla Norka Marie Olaussen, která za sebou nechala o 41 sekund stříbrnou Švédku Johannu Öberg a o dvě a půl minuty bronzovou Švýcarku Paulu Gross (4. Sina Tommr, SUI, 5. Susen Loesch, GER, 6. Lisa Holer, SUI).

28. ZHÁŇALOVÁ Barbora      Czech Republic     1:29:41 +16:23

V mužích si pro zlato doběhl Švýcar Jonas Egger, který vedl skoro po celou trať, v cíli měl náskok před druhým Paulem Sirumem (NOR) 31 sekund, bronz vybojoval další Nor Håvard HAGA se ztrátou 52 sekund (4. Jens Ronnols, SWE, 5. Aleksi Karppinen, FIN, 6. Audun Heimadal, NOR). Z našich závodníků byl opět nejlepší Tomáš Kubelka, který nechal přes tři minuty na první kontrole, pak se stále zlepšoval až na konečné 11. místo se ztrátou pět a půl minuty na vítězného Švýcara. Marek Minář obsadil 22. příčku se ztrátou 11 a půl minuty, další dvojice skončila ve čtvrté desítce - 37. Štěpán Mudrák (+17:30), 39. Šimon Navrátil (+18:23).

11. KUBELKA Tomáš          Czech Republic     1:16:57 +5:34
22. MINÁŘ Marek            Czech Republic     1:22:55 +11:32
37. MUDRÁK Štěpán          Czech Republic     1:28:53 +17:30
39. NAVRÁTIL Simon         Czech Republic     1:29:46 +18:23