Klasika na Světovém poháru v Norsku

31.8.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Závodem na klasické trati začala v Norsku třetí série letošního Světového poháru v orientačním běhu. Z našich závodníků si nejlépe vedli Vojtěch Král (17.) a Denisa Kosová (15.).

Klasika se běžela ve středně zvlněném terénu s převážně otevřeným borovým lesem s dobrou průběžností; v části terénu byly hustníky; v terénu byly spousta bažin, místy byl i podrost.

V mužích skvěle běžel Švéd Gustav Bergman, který vedl na všech mezičasech a v cíli byl o 35 sekund rychlejší než mistr světa Olav Lundanes (NOR), třetí místo obsadil Švýcar Matthias Kyburz už s větší ztrátou (+3:34), 4. Emil Svensk (SWE), 5. Albin Ridefelt (SWE), 6. Magne Daehli (NOR). Z našich si nejlépe vedl vyrovnaně běžící Vojtěch Král, který se po celou dobu pohyboval v druhé desítce a v cíli obsadil 17. příčku (+8:25). Velmi dobře běžel i po zranění se vracející Jan Šedivý, ten se postupně propracoval do druhé desítky - 19. místo s odstupem 9:21 min. na vítěze. Ve Světovém poháru bodoval i Daniel Hájek (33.) a Miloš Nykodým (39.).

61 Vojtěch Sýkora         CZE 95:53 +18:17

V ženách ukázala Švédka Tove Alexandersson, že vládne celému světu s velkým náskokem. Suverénně si vedla po celé trati a v cíli měla náskok před druhou Kamillou Olaussen (NOR) tři a půl minuty, třetí Karolin Ohlsson (SWE) ztratila ještě o minutu více (4. Marianne Andersen, NOR, 5. Marika Teini, FIN, 6. Lina Strand, SWE). Z našich žen si nejlépe vedla uzdravená Denisa Kosová, která měla na 15. místě ztrátu na vítězku necelých 10 minut, Vendula Horčičková skončila na 24. příčce (+11:47), další naše ženy nebodovaly.

1 Tove Alexandersson      SWE 64:33 +00:00
2 Kamilla Olaussen        NOR 68:02 +03:29
3 Karolin Ohlsson         SWE 69:14 +04:41
4 Marianne Andersen       NOR 69:25 +04:52
5 Marika Teini            FIN 69:47 +05:14
6 Lina Strand             SWE 71:12 +06:39
7 Sabine Hauswirth        SUI 71:30 +06:57
8 Natalia Gemperle        RUS 72:11 +07:38