Klasika v Hraběticích pro Gregorovou a Petrželu

10.9.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Český pohár v orientačním běhu pokračoval závodem na klasické trati, který připravil Tatran Jablonec v Jizerských horách. Vítězství vybojovali Kamila Gregorová a Jan Petržela.

1800 závodníků (letos nejvíce obsazené celostátní závody!!!) čekal podhorský, členitý a kopcovitý terén s proměnlivou průběžností porostu i podrostů; terén byl kamenitý, místy byly skalní bloky a kameny porostlé vysokým borůvčím; byla v něm střední hustota komunikací. Mapu připravili Jan Picek, Josef Borůvka a Roman Horký, běželo se za velkého tepla. Sobotní klasickou trať postavil Zdeněk Zuzánek. Tratě byly hodně těžké po fyzické i orientační stránce, elitní tratě byly moc hezké s volbami postupů.

V ženské elitě dlouho vedla Monika Topinková, v závěru však prokázala své běžecké kvality Kamila Gregorová a doběhla si pro vítězství s náskokem 100 sekund před Monikou Topinkovou, na třetím místě doběhla Lenka Mechlová s odstupem necelých tří minut na vítězku, další místa obsadily Kristýna Kolínová, Barbora Hrušková a Denisa Kosová. V mužské elitě vedl do poloviny tratě Jan Procházka, pak převzal vedení Jan Petržela a v cíli byl první s náskokem 1:35 min. před Milošem Nykodýmem, třetí skončil Jan Procházka (+2:47), na dalších místech skončili Pavel Kubát, Ondřej Semík a Jan Šedivý.

D21E 8.50 km, 460 m, 18 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
 10. Schuster Marek           AOP9303 E Orientační Běh Opava    112:34   + 12:15
V D16 vyhrály shodným časem Jana Peterová a Šárka Rückerová, třetí Mikola Thýnová měla ztrátu dvě a půl minuty. Ve starších dorostenkách byla nejrychlejší Barbora Chaloupská, která o 36 sekund porazila druhou Terezu Janošíkovou, třetí Barbora Vyhnálková měla ztrátu přes 3 minuty. V juniorkách si pro jasné vítězství doběhla Tereza Nováková, druhé místo obsadila se ztrátou 1:33 min. Tereza Odehnalová, dvě sekundy za ní skončila třetí Anna Štičková. V mladších dorostencích vyhrál Martin Roudný, který porazil druhého Ondřeje Metelku o 54 sekund, třetí Mikuláš Jirka měl ztrátu už přes dvě minuty. V H18 byl překvapivě nejrychlejší Šimon Hausenblas, druhý Daniel Vandas za ním zaostal 1:24 min. a třetí Jan Bendák necelé tři minuty. V H20 byl první Vojtěch Kettner, jen 12 sekund za ním doběhl druhý Jan Čech, třetí Filip Wolf měl odstup již skoro tři minuty.