Klasiku opět vyhráli Nykodým a Omová

10.6.2018 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Michaela Omová a Miloš Nykodým vyhráli i nedělní klasickou trať Manufaktura Českého poháru, která se běžela v horském terénu u Hrabové.

Fzicky hodně náročná klasická trať, kterou postavil Tomáš Bubela, se běžela ze stejného centra a v terénu se stejným popisem jako sobotní krátká trať.

V ženách stejně jako v sobotu vyhrála Michaela Omová. Turnovská závodnice běžela velmi vyrovnaně, udělala jen jednu větší chybu na 15. kontrole a v cíli měla náskok 2:21 min. před druhou Evou Kabáthovou (ZBM), třetí Markéta Novotná (PHK) měla odstup 3:47 min. Na čtvrtém místě skončila dlouho vedoucí Jana Knapová (LPU), která udělala několik chyb, tu největší pětiminutovou na 12. kontrole (4. J. Hlavovoá, ZBM, 6. Zvěřinová, LPU). V mužích zopakoval své sobotní vítězství Miloš Nykodým (ZBM). Na klasické trati byl jeho největším soupeřem Tomáš Kubelka (LPU). Brněnský závodník vedl skoro po celou trať, ale pardubický závodník s ním byl stále v kontaktu, konečný rozdíl byl v cíli mezi nimi přesně jedna minuta (jen tito dva závodníci se dostali pod 100 minut), třetí místo obsadil Švýcar Baptiste Rollier (PHK) se ztrátou přes 3 minuty na vítěze (4. Nožka, LPU, 5. Minář, ASU, 6. Valeš, LPM).

4. Nožka Radek              LPU9005 E OK Lokomotiva Pardubice 100:48   + 3:17
  5. Minář Marek              ASU9444 E Magnus Orienteering     103:40   + 6:09
  6. Valeš Jiří               LPM9502 R OK Lokomotiva Plzeň     104:33   + 7:02
  7. Poklop Martin            SSU8802 E SK Severka Šumperk      106:14   + 8:43
  8. Chloupek Adam            ZBM9300 R SK Žabovřesky Brno      107:30   + 9:59
  9. Smola Michal             TZL8131 R SKOB Zlín               109:46   + 12:15
 10. Kamenický Matěj          LPU9036 R OK Lokomotiva Pardubice 110:04   + 12:33

V juniorkách vyhrála Tereza Janošíková (SSU), druhá Barbora Chaloupská (PHK) ztratila 1:28 min. a třetí Tereza Čechová (KAM) 1:54 min. V juniorech stejně jako v sobotu vyhrál Daniel Vandas (PHK), druhý Vojtěch Sýkora měl ztrátu 95 sekund, odstupy těch dalších byly obrovské, třetí Ondřej Hlaváč (ZBM) měla ztrátu na vítěze skoro 6 minut.

V dorosteneckých kategoriích to byl poslední nominační závod na ME dorostu. V H18 vyhrál třinecký Sebastian Filipek s náskokem necelých dvou minut před pardubickou dvojicí Martin Roudný (+1:51) a Jan Rusin (+1:59). V D18 potvrdila svou letošní suverenitu Nikola Thýnová (SHK), která si doběhla pro vítězství s náskokem skoro dvě a půl minuty před Klárou Nechanickou (OSN), třetí Regina Tokárová (VPM) ztratila na vítězkou přes čtyři a půl minuty. V H16 suverénně vyhrál Jakub Chaloupský J(PHK), druhý Lukáš Vítebský (TJN) na něj ztratil skoro tři minuty a třetí Šimon Mareček (OSN) 3:21 min. Také v D16 měla vítězka Michela Dittrichová (SKM) velký náskok, druhou Adélu Vandasovou (PHK) porazila o 2:57 min., třetí Elin Martanová (VLI) ztratila na vítězku přes 3 minuty.

Stejně jako v sobotu byly zajímavé boje o body i ve všech kategoriích moravského béčkového žebříčku.