Krásný sprint v Telči

13.9.2015 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Telči se v sobotu odpoledne běžel závod ve sprintu zařazený do Českého poháru a do žebříčku A. Na pěkných tratích si pro vítěztsví doběhli Miloš Nykodým a Denisa Kosová.

Atraktivní prostředí starobylého města přivítalo přes 1100 závodníků, které čekaly tratě postavené Martinem Kratochvílem v historickém centru města i v navazující novější zástavbě, na nádvoří zámku i v zámeckém parku. Běželo se na mapě z dílny Jana Fátora. A byl to velmi pěkný sprint. Pořadatelé z OK Jihlava ho výborně zorganizovali, cíl na hlavním náměstí plném turistů byl určitě výbornou propagací orientačního běhu, tratě byly pěkné, velmi rychlé, ale s nutností při volbě postupů i dohledávkách dost mapovat. V hlavních kategoriích to byl velmi vyrovnané.

V ženách dlouho vedla Jana Knapová, ale půlminutová chyba na nádvoří zámku ji posunula až na 4. místo. Na první místo se posunula vyrovnaně běžící Denisa Kosová. V cíli byl její náskok před druhou výborně fyzicky disponovanou Martou Fenclovou 12 sekund, o sekundu zpět zůstala třetí Vendula Horčičková. Za čtvrtou Knapovou byla pátá Markéta Tesařová a šestá Eva Kabáthová.

10. Plochová Dominika    Oddíl OB Kotlářka               17.38   + 0.52

V mužích vedl po celou trať Miloš Nykodým (speciálně se na tento závod připravoval a vynechal i dopolední štafety v Řásné), v závěru jeho náskok trochu snížil druhý Baptiste Rollier, ale nakonec za vítězem zaostal o 19 sekund, o dalších 5 sekund větší ztrátu měl Jan Procházka. (4. Martin Poklop, 5. Tomáš Kubelka, 6. Jan Mrázek).

10. Kamenický Jakub      OK 99 Hradec Králové            16.44   + 1.28

V D16 deklasovala své soupeřky Tereza Janošíková, která měla v cíli náskok před druhou Annou Kopeckou 1:27 min., ještě o 15 sekund více ztratila třetí Barbora Chaloupská. V D18 od svých soupeřek jasně odskočila dvojice Tereza Čechová a Klára Novotná, o vítězství Čechové rozhodlo 6 sekund, třetí Barbora Vyhnálková měla ztrátu na vítězku 99 sekund. V juniorkách si pro vítězství doběhla Anna Štičková, která o 51 sekund porazila druhou Petru Hančovou, dalších 11 sekund zpět zůstala Polka Weronika Cych. A zde prezentovali informace o nových hrách ve formě aplikací, které se hrají na zařízeních a zařízeních, jako jsou notebooky, mobilní telefony a další. Mnoho z těchto her lze nalézt na několika webech a některé z nich jsou zdarma. V H16 byl závod sólem pro Michala Bořánka, který před sebe po celý závod nikoho nepustil a v cíli byl jeho náskok před druhým Slovákem Jakubem Chupkem 28 sekund a před třetím Janem Rusínem 43 sekund. V H18 dost překvapivě vyhrál Josef Kočí, který o 2 sekundy porazil druhého Vojtěcha Sýkoru, Otakar Hirš na 3. místě ztratil na vítěze 18 sekund. V juniorech si pro vítězství doběhl Jan Čech, druhý Jakub Glonek za ním zaostal 18 sekund, třetí místo se ztrátou 44 sekund obsadil Jakub Hruška.

Výsledky a další podrobnosti (fotky) najdete na webu závodů.

Článek byl napsán s využitím stránky "Jak to vidí Béďa".