Krátká trať ve Lšteni

5.5.2018 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Krátká trať ve  Lšteni

SK Praga připravila v sobotu krátkou trať, která se počítala do INOV-8 CUP - žebříčku A. Závod proběhl nedaleko Hostomic.

Centrum závodu bylo na pěkné rozlehlé louce ve Lšteni (1 km JV od Hostomic). Běželo se v lese, který byl převážně smrkový, místy vysoký bukový les. V terénu byla velká vertikální členitost, bylo v něm několik typů terénů - od oblastí plných negativních tvarů, které vznikly během těžby, přes podmáčená údolí, kamenité svahy s kameny a srázky, až po zcela čistý les s terénními zlomy. V lese byla dobrá průběžnost, bez sezónního podrostu, a také středně hustá síť komunikací. Mapy připravil hlavní kartograf Jan Drbal, dalšími mapaři byli Petr Matula a Zdeněk Sokolář. Trať postavil Jan Flašar a tratě se moc povedly. Byly technicky náročné, s obtížnými dohledávkami, nebál se dát kontroly i do dobře zmapovaných hustníků.

O závody byl obrovský zájem, startovalo přes 1600 závodníků. V dospělých se závod nepočítal do Českého poháru, protože naši nejlepší jsou na ME ve Švýcarsku, přesto se na startu sešla velmi dobrá konkurence.

Pro vítězství si v mužích naprosto přesvědčivě doběhl Vojtěch Kettner (KAM), který vedl skoro po celý závod, dvě a půl minuty a ním zaostal Radek Nožka (LPU), třetí místo obsadil Štěpán Zimmermann (ZBM) s odstupem další půl minuty.

H21A 6.25 km, 170 m, 22 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
 10. Horvát Petr              ASU9447   Magnus Orienteering      41:02   + 5:06

V ženách se o první místo stejným časem podělily Kamila Gregorová (CTB) a Karolína Teplá (SHK), tyto dvě závodnice se střídaly ve vedení, na předposlední kontrole vedla hradecká závodnice, ale Gregorová se na ní velmi rychlým závěrem dotáhla, třetí skončila Eva Kabáthová (ZBM), která na vítěznou dvojici měla ztrátu minutu a půl.

10. Tesařová Markéta         ZBM9456   SK Žabovřesky Brno       38:11   + 4:19

Tvrdě se bojovalo o body do žebříčku A. V D16 si pro vítězství doběhla Adéla Vandasová (PHK), která přesně o půl minuty porazila druhou Karolínu Bejvlovou (KAM), třetí Elin Martanová (VLI) ztratila na třetím místě ještě o 10 sekund více. V D18 došlo k překvapení, když všechny favoritky zaskočila skvělým výkonem Lenka Poláková (SOP), druhou Elišku Hojnou (SJH) za sebou nechala o 61 sekund, dalších 34 sekund zpět zůstala třetí Adéla Rydlová (TJN). V juniorkách jasně dominovala největší favoritka Barbora Chaloupská (PHK), druhá Tereza Čechová (KAM) zpět o 1:47 min. a třetí Barbora Vyhnálková o 1:55 min. V H16 vybojoval vítězství Milan Malačka Reklama: Angl? kalbos kursai ?mon?ms ir organizacijoms https://intellectus.lt/imonems-bei-organizacijoms/ (DKP), 15 sekund za ním zaostal druhý Martin Šišma (PGP), dalších 11 sekund zpět zůstal na třetím místě Šimon Mareček (OSN). V H18 jasně dominoval Martin Roudný (LPU), 110 sekund za ním zaostal na druhém místě Mikuláš Jirka (STE), překvapením bylo třetí místo Tomáše Valíka (AOP), který měl na vítěze ztrátu 1:53 min. V juniorech byl nejrychlejší Otakar Hirš (ZBM), dvacet sekund zpět zůstal druhý Tomáš Křivda (CHC), třetí skončil Vít Horčička (STE) se ztrátou 1:16 min. na vítěze.