Krátkou tratí ve Struhařově začal Český pohár

10.4.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V neděli začal Český pohár a žebříček A v orientačním běhu.

Prvním závodem byla krátká trať, kterou pořadatelé z USK Praha připravili v sousedním prostoru než se v sobotu běžel noční šampionát. Závodníky tam čeká opět kopcovitý až mírně zvlněný terén, kde bylo velké množství situačních detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů, převážně říčanská žula. V prostoru byly různorodé porosty – listnaté (zejména buky) i jehličnany místy s náletovými hustníky. Byla tam středně hustá síť komunikací, průběžnost lesa byla spíše dobrá. Mapu zase připravil Petr Uher, tratě postavila Jarmila Němečková.

Na startu za velmi aprílového počasí (sněhových přeháněk bylo dost) bylo šest stovek závodníků.

V dámské elitě vyhrála Adéla Finstrlová (ZBM), která vedla skoro od úvodní kontroly a v cíli měla nádkok přesně dvě minuty před dvojicí závodnic se stejným časem Annou Štičkovou (SSU) a překvapivě Barborou Matějkovou (TUR), těsně za nimi byly čtvrtá Vendula Horčičková (LCE) a pátá Jana Stehlíková (LPU), šestá Gabriela Hiršová (ZBM) už měla ztrátu přes 4 minuty.

D21E 4.93 km, 200 m, 18 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
 10. Valentová Eva            LCE8966   OOB TJ Slovan Luhačovic  40:55   + 5:28

V mužích si pro vítězství doběhl Tomáš Křivda (CHC), který vedl od první do poslední kontroly a v cíli měl náskok 20 sekund před v závěru trochu stahujícím Jakubem Glonkem (KAM), třetí skončil Otakar Hirš (ZBM), který měl za vítězem odstup 1:10 min. (4. Miloš Nykodým, ZBM, 5. Tomáš Janovský, PGP, 6. Jan Procházka, PGP).

10. Sýkora Vojtěch           LCE9801   OOB TJ Slovan Luhačovic  44:21   + 4:32

V juniorkách obsadily první tři místa členky juniorské reprezentace, vyhrála Anna Karlová (JIL) o půl minuty před Michaelou Dittrichovou (LCE), třetí Markéta Mulíčková (ZBM) byla ještě o 40 sekund pomalejší. V juniorech byla jasně nejlepší Vít Čech (AOP), druhý Kryštof Hájek (TUR) a třetí Ladislav Čepička (ZTC) měli ztrátu více jak minutu.

V D18 si pro vítězství doběhla Michaela Novotná (TUR), která o půl minuty porazila Michaelu Metelkovou (PHK), ztráta třetí Lucie Dittrichové (SKM) byla přes tři minuty. V H18 pokořil favority Jakub Peterka (LLI), před druhým Jiřím Dondou (ONO) měl náskok 19 sekund a před třetím Janem Strýčkem (PBM) pak 35 sekund. V D16 byla nejrychlejší Viktorie Škáchová (DKP), která porazila druhou Kateřinu Štěpovou (PGP) o 19 sekund, třetí Kateřina Doušková (TBM) ztratila na vítězku přes minutu. V H16 se z přesvědčivého vítězství radoval Tomáš Kučera (ZBM), který o 55 sekund porazil druhého Tomáše Urbánka (také ZBM), třetí Jan Dolejší (DOK) byl jen o sekundu pomalejší.

Výsledky najdete na stránce závodu v IS ORIS.