Kvalifikace krátké trati běz překvapení

8.6.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Mistrovství ČR na krátké trati začalo kvalfikací.

Pořadatelé z oddílu orientačního běhu USK Praha zvolili za centrum šampionátu louku za železnicí západně od obce Pastuchovice. Závody se konají v prostoru Přírodního parku Horní Střela. Běží se na náhorní plošině (480 – 608 m n.m.), kde je velké množství žulových balvanů (Bába, Dědek), vzniklé zvětráváním žuly, místy i menší skalní města, je tam smíšený velmi dobře průchodný les, s větším množstvím komunikací. Mapu Poustky 24 k připravil Petr Uher, tratě postavil Michal Bořánek.

Boje o postup do finále byly velmi vyrovnané, ale v podstatě až na pár výjimek nedošlo k překvapením, všichni favorité se probojovali do finále A.

V ženách se do áčkového finále nekvalifikovala loňská překvapivá šampionka Jana Stehlíková, dalším překvapením byl nepostup Barbory Smolkové. Jednotlivé kvalifikační skupiny vyhrály Denisa Kosová, Adéla Vandasová, Vendula Horčičková a Lucie Semíková.

V mužích si pro vítězství ve svých skupinách doběhli Ondřej Metelka, Miloš Nykodým, Daniel Vandas a Jakub Glonek, největší favorit Tomáš Křivda obsadil ve svém rozběhu 4. místo. Překvapením bylo vyřazení Tomáše Kubelky i slovenského reprezentanta Daniela Pompury.

Ani v dorosteneckých a juniorských kategoriích k velkým překvapením nedošlo, snad se čekaly postupy do áčka Terezy Ester Kamenické a Alice Gregorové.