Kvalifikace krátké trati na MSJ - do finále 5 juniorů a 5 juniorek

13.7.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na mistrovství světa juniorů v orientačním běhu ve Švýcarsku se ve středu běžela kvalifikace krátké trati. Do čtvrtečního finále A postoupilo 5 našich juniorů a 5 juniorek (foto z trati: Petra Hančová).

V kvalifikaci krátké trati byly 3 rozběhy, z kterých se do čtvrtečního finále A kvalifikovalo vždy 20 nejlepších závodníků. Běželo se v nádherném kopcovitém alpském terénu, který byl jemně členitý s řadou terénních a skalnatých prvků, všude borové a smrkové lesy, ale i spousta malých otevřených ploch a několik bažin, ale jen málo cest.

Z českých reprezentantů neuvidíme ve čtvrtečním finále A dva závodníky (Kláru Novotnou, které v rozběhu unikl postup o jedno místo, a Jakuba Glonka, kterému chyběly k postupu místa dvě). Výsledky našich závodníků
rozběh 3 - 14. Vojtěch Sýkora, 15. Jan Čech

V jednotlivých rozbězích byli nejrychlejší Valerie Aebischer (SUI), Johanna Oberg (SWE) a Simona Aebersold (SUI) resp. Olli Ojanaho (FIN), Joey Hadorn (SUI) a Isac von Krusenstierna (SWE).

Ve čtvrtek je finálový závod na krátké trati (1350- 1650 metrů nad mořem, oblast s terénními detaily a kameny a skálami, všude jehličnatý les, místy trávou, málo cest).