Medailová bilance roku 2018

9.11.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O-sezóna 2018 je u konce. Můžeme si udělat rekapitulaci medailové úspěšnosti jednotlivců a klubů na letošních českých šampionátech v orientačním běhu.

V roce 2018 se konalo sedm českých mistrovství v orientačním běhu  (noční OB, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety, sprintové štafety a kluby).

Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byla juniorka Tereza Janošíková (na fotografii). Mezi kluby vybojovali nejvíce medailí závodníci OK Lokomotiva Pardubice, hodnotově kvalitnější sbírku ale získali závodníci SK Severka Šumperk.

Jednotlivci: Opět Tereza Janošíková

V tabulce je přehled úspěšnosti jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (noční, krátká trať, klasická trať a sprint). Tereza Janošíková získala stejně jako v loňském a předloňském roce medailí nejvíce, vyhrála tři mistrovské tituly v D20 a k tomu ještě přidala jednu stříbrnou medaili. Tři zlata a bronz vybojovali Miloš Nykodým (H21) a Tomáš Křivda (H20). Tato trojice tedy získala medaile na všech individuálních mistrovstvích, stejně jako junior Vojtěch Sýkora. Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2018 celkem 51 závodníků (loni 57, předloni 59).

Kluby: Osm zlatých SK Severka Šumperk, 16 medailí OK Lokomotiva Pardubice

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 26 klubů (loni z 24).