MS veteránů na klasice - třetí zlato pro Janu Smutnou

13.8.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Závěrečným závodem na MS veteránů v Maďarsku byl závod na klasické trati. Skvěle si vedla Jana Smutná, která v W55 vybojovala třetí zlato na šampionátu. Druhé zlato přidal Marek Prášil v M45.

Program Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu vyvrcholil finálem klasiky v Csákváru v obdobném terénu jako je v kvalifikaci lesních disciplín (rozsáhlé žlutozelené pasáže, kamenité svahy, prohlubně, srázky), běželo se za velkého horka.

Českým veteránům se nedařilo tak dobře jako na krátké trati, přesto výsledky řady závodníků byly velmi pěkné. Zářila především Jana Smutná, která v kategorii W55 získala na tomto šampionátu třetí zlato, její náskok v cíli byl velmi velký! Další titul přidal Marek Prášil v M45, který vyhrál druhý titul na tomto mistrovství. Další dvě medaile, bronzové, přidali Zdeněk Zuzánek v M60 a Alois Láznička v M85.