MS veteránů začalo sprintem - tří stříbra

11.7.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Světový šampionát veteránů probíhá V jižní Itálii (centrem je letovisko Vieste v regionu Gargano). Na úvod proběhl závod ve sprintu, který přinesl českým závodníkům tři stříbrné medaile.

Program začal v neděli kvalifikací sprintu, která proběhla v letovisku Peschici, kde se běželo v historickém centru a rezidenční čtvrti (širší silnice v obytné oblasti s mírnými výškovými rozdíly, ale i úzké ulice a schody v historické části s větším převýšením). Tratě byly orientačně i fyzicky náročně, o čemž svědčí velké časové rozdíly mezi jednotlivými závodníky. Z Čechů se v první desítce svého rozběhu umístila řada závodníků, Alis Láznička (M85) kvalifikaci vyhrál.

V pondělí se běželo finále sprintu přímo ve Vieste. Tratě vedly v historickém centru a vilové čtvrti (obytnou zástavbu střídaly úzké ulice a schodiště v historickém centru, přičemž některé ulice a schody byly opět dost strmé; závod proběhl téměř celý na zpevněném povrchu s několika krátkými úseky v městských parcích). Do Česka putují tří stříbrné medaile, zasloužili se o to Radka Vernerová (W35), Jaroslav Vítek (M50) a Alois Láznička (M85). Řada dalších závodníků se umístila v první desítce.