MS veteránů - zlato Lázničky a stříbro Smutné ze sprintu

8.7.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Závodem ve sprintu začalo v Dánsku mistrovství světa veteránů. Do České republiky putují dvě medaile, tu nejcennější v M80 získal Alois Láznička, stříbro vybojovala v W55 Jana Smutná.

V sobotu byla kvalifikace sprintu, která se konala v Hørsholmu, závodníky čekal terén, který se skládal z areálů několika firem s přilehlým parkem, který měl smíšenou vegetaci a místy podrost (viditelnost byla nižší a průběžnost obtížnější než v typickém parku), terén byl téměř plochý až na jeden svah na východě. Z českých závodníků se do nedělní A finále probojovalo 34 závodníků, nejlépe si vedli Roman Koucký (M55), Alois Láznička (M80) a Jana Smutná (W55), kteří skončili ve svých rozbězích na druhém místě.

Nedělní finále sprintu se běželo v centru Kodaně, centrum bylo vedle královského hradu Christianborg (sídlo dánského parlamentu). Tratě vedly po nábřežích a centrem města, kontroly byly i ve vnitroblocích kancelářských budov a bytových domů, terén byl téměř úplně rovinatý.

Čeští závodníci si vedli velmi dobře - získali dvě medaile. Pro zlato si doběhl v kategorii M80 Alois Láznička, když na druhého měl náskok 38 sekund. Stříbro (jen se sekundovou ztrátou na vítězku) získala Jana Smutná v kategorii W55.