Ondřej Štěpánek bronzový na MED ve sprintu

23.6.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

ME dorostu v Polsku pokračovalo závodem ve sprintu. Ondřej Štěpánek vybojoval v kategorii mladšího dorostu bronzovou medaili.

Ve nedělním sprintu vedly tratě v kompaktní městské zástavbě s hustou sítí ulic s větším převýšením, bylo tam i několik "švábů", které udělaly pár postupů dost zajímavých.

Česko získalo jednu medaili zásluhou Ondřeje Štěpánka v M16. Ten po vyrovnaném výkonu zaostal za vítězným Simonem Calandry (FRA) o 13 sekund a za stříbrným Polákem Tomaszem Rzencou o 5 sekund, Sobotní vítěz Erik Heczko obsadil osmou příčku (+0:37) a Patrik Sedláček byl 20.

20 Patrik Sedlacek CZE 12:22 +1:22

V H18 si pro titul jasně doběhl Slovák Filip Janík s náskokem 23 sekund před Lukasem Gasserem (SUI), bronz vybojoval Švéd Max Oesterberg, který byl ještě o tři sekundy pomalejší. Výborný závod zaběhl Filip Hanuš, který se výborným závěrem probojoval na páté místo (+0:33), Ondřej Brosch také běžel v závěru velmi dobře a skončil o místo za Hanušem se ztrátou jedné sekundy. Vladimír Srb skončil na 16. místě s odstupem necelé minuty na vítěze, Jakub Stehlík skončil v šesté desítce.

56 Jakub Stehlik CZE 13:53 +2:08

Velmi vyrovnaně doběhlo české trio ve W16, když se Viktorie Vyziblová, Markéta Hanušová a Barbora Strýčková seřadily na 6. - 8. místě (Tereza Ester Kamenická skončila ve čtvrté desítce), druhé zlato získala Švýcarka Mira Werder, druhá Finka Lotta Laakso za ní zaostala 15 sekund a třetí její krajanka Anni Jantunen 21 sekund.

35 Tereza Ester Kamenicka CZE 14:04 +2:21

V W18 získala opět zlato Maďarka Janka Mikes, druhá doběhla Australanka Milla Key se ztrátou půl minuty, za ní skočily Jana Rifa Bernardino (ESP) a Rahel Good (SUI), které tak získaly stříbro a bronz. Česká čtveřice běžela velmi vyrovnaně, ale stačilo to jen na druhou desítku se ztrátou více jak minutu (13. Kateřina Doušková, 16. Barbora Holasová a Kateřina Kožíšková, 20. Tereza Měšťanová).