Proběhly nominačky na MSJ a MED

26.5.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Proběhly nominační závody na MS juniorů a ME dorostu v kategoriích DH18.

Test na dráze

Program začal ve čtvrtek v podvečer na atletické dráze UK FTVS v Praze, kde se běžela trojka na dráze. Nejlepší čas v dívkách zaběhla Kateřina Štěpová (10:44) před Lucií Dittrichovou (10:59) a Hanou Vítkovou (11:02). Mezi kluky byl nejrychlejší Tomáš Urbánek (9:05), Šimon Stehlík zaběhl čas 9:13, Daniel Bolehovský 9:14. Výsledky jsou tady.

Sprint

V pátek před polednem proběhl v Říčanech sprint. Mezi dívkami ukázala jasnou dominanci Lucie Dittrichová, která vyhrála s náskokem 35 sekund před Hanou Vítkovou, třetí Tereza Měšťanová ztratila na vítězku 1:09 min. Závod kluků byl daleko vyrovnanější, jasně nejlepší byl opět Tomáš Urbánek, 18 sekund za ním zaostal druhý Daniel Bolehovský, třetí Vladimír Srb ztratil na vítěze 24 sekund. Oficiální výsledky najdete zde.

Krátká trať

Sobotní krátká trať měla centrum v kemp U hrocha v Odlezlech, běželo se na mapě Odlezelské jezero. V dívkách byl souboj o vítězství velmi těsný, nakonec vyhrála Viktorie Škáchová s náskokem tří sekund před Lucií Dittrichovou, třetí Hana Vítková měla ztrátu daleko větší - přes čtyři a půl minuty. Na trati kluků dominoval Jan Strýček, druhý Daniel Bolehovský měl ztrátu 1:23 min., třetí Jakub Stehlík za ním zaostal o 17 sekund. Tady jsou výsledky.

Klasická trať

Závěrečnou nominační akcí byla nedělní hodně náročná klasická trať u Hostomic na mapě Studený vrch. V dívkách vyhrála Lucie Dittrichová s náskokem minuty a půl před Viktorií Škáchovou, třetí Kateřina Štěpová už měla velkou ztrátu přes osm minut. Mezi pány královal Jan Strýček, který za sebou nechal druhého Prokopa Tomáška skoro o čtyři minuty, třetí Daniel Bolehovský měl ztrátu čtyři a půl minuty. Čtvrtý doběhl s pětiminutovou ztrátou Brit Euan Tryner.

Souhrn

Nominační kritéria na MSJ jsou zde. V nominačním žebříčku je v dívkách pořadí 1. Dittrichová 30, 2. Škáchová 23, 3. Vítková 17, 4. Štěpová 15, 5. Doušková 11 (přednominaci mají Ema Černá a Michaela Novotná). Mezi kluky je pořadí 1. Strýček 25, 2. Bolehovský 25, 3. Donda 16, 4. Tomášek 14, 5. Urbánek 13, 6. J. Stehlík 10 (přednominaci dostal Adam Zřídkaveselý).

V nominačním žebříčku v dorostenkách vyšlo pořadí 1. Škáchová 19, 2. Vítková 18, 3. Štěpová 14, 4. Doušková 12, 5. Měšťanová 10, 6. Holasová 9. V dorostencích je pořadí 1. Tomášek 16, 2. Brosch 15, 3. Hanuš 15, 4. Urbánek 15, 5. Srb 14, 6. Stehlík 14. Nominační kritéria na MED jsou tady.

Kompletní souhrn výsledků je na stránce juniorské reprezentace .