První ročník Mistrovství Evropy univerzit

24.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

První ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu (EUOC) proběhne na konci týdne v Olomouci.

Na rozdíl od akademických mistrovství světa, kde startují reprezentační týmy, je EUOC určen pro kohokoli ve věku 17–30 let, který studuje na evropské vysoké škole.

Poběží se tři závody - ve čtvrtek dopoledne kvalifikace sprintu na Bouzově, odpoledne pak finále sprintu v Mohelnici, v pátek je krátká trať (Velký Kosíř) a v sobotu jsou závěrečné sprintové štafety v centru Olomouce.

Na startu jsou závodníci z 49 univerzit (19 zemí), poběží 72 mužů a 59 žen. Mezi přihlášenými jsou známá jména, v ženách např. Laura Ramstein (AUT) a Tereza Janošíková (CZE), v mužích pak Tristan Bloemen (BEL) či Arnaud Perrin (FRA).

V prologu, který se běžel v úterý v Prostějově, vyhrál v mužích David Von Arx, Petr Horvát byl čtvrtý; v ženách byla nejrychlejší Marita Hotz, druhá byla Johanka Šimková a třetí Petra Hančová.

Další informace jsou na velmi aktuální stránce EUOC.