Radek Nožka a Barbora Zháňalová nejlepší na klasice ve Lšteni

6.5.2018 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

INOV-8 CUP - žebříček A měl v neděli na pořadu ve Lštěni u Hostomic klasickou trať.

Běželo se ve stejném terénu jako sobotní krátká trať. Stavitelem tratí byl Tomáš Landovský. A také jeho tratě se líbily, byly orientačně zajímavé, s volbami postupů. Stejně jako v sobotu se běželo za teplého slunečného počasí. Boje o žebříčkové body byly hodně zajímavé.

V závodě žen bojovalo o vítězství 6 závodnic, v závěru byla nejrychlejší Barbora Zháňalová (ZBM), která porazila druhou Jindru Hlavovou (také ZBM) o 1:10 min., triumf závodnic ZBM dovrešla třetí příčkou Eva Kabáthová, která byla jen o 2 sekundy pomalejší než Hlavová.

D21A 8.27 km, 325 m, 15 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
 10. Tesařová Markéta         ZBM9456   SK Žabovřesky Brno       62:46   + 4:00

V závodě mužů dominoval s přehledem Radek Nožka (LPU), který vedl po celou trať, na druhé kontrole doběhl o 2 minuty Štěpána Dlabaju (TZL), v závěru utekl i jemu a v cíli byl první s náskokem téměř tří minut před vítězem sobotní krátké trati Vojtěchem Kettnerem (KAM), Dlabaja nakonec obsadil třetí příčku (+3:37).

10. Nečas Jiří               TZL9101   SKOB Zlín                92:54   + 9:05

V D16 vyhrála po celou trať výborně běžící Michaela Dittrichová (SKM), v závěru se na ní dotahovala Tereza Chrástová (STH), která nakonec zůstala o 28 sekund druhá, přesně o minutu více měla ztrátu na třetím místě Markéta Mulíčková (ABM). V D18 byly odstupy prvních tří minimální - vítězství si odnesla Nikola Thýnová (SHK), o sedm sekund pomalejší byla druhá Eliška Hojná (SJH) a o 12 sekund pak třetí Martina Opálková (BBM). V juniorkách stejně jako v sobotu jasně dominovala Barbora Chaloupská (PHK), druhá Tereza Čechová na ní měla ztrátu skoro tři minuty, třetí Eliška Sieglová (PGP) přes čtyři minuty. V H16 vyhrál s velkým náskokem Jakub Chaloupský (PHK), který na trati téměř nechyboval; jeho náskok před druhým Jakubem Milánem (TBM) byl 2:26 min., třetí Šimon Mareček (OSN) měl odstup ještě o dvě sekundy větší. V H18 deklasoval své soupeře Michal Bořánek (SSU), dvě a půl minuty za ním doběhl Ondřej Volák (LPU), třetí skončil Josef Nagy (TJN). V juniorech to byl po celé trati soboj tria Daniel Vandas (PHK), Tomáš Křivda (CHC) a Otakar Hirš (ZBM), nakonec nejméně chybiček udělal Vandas, který vyhrál o 39 sekund před Křivdou, Hirš skončil třetí (+1:12).