SP ve Švýcarsku: sprintová štafeta osmá

14.10.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Úvodním závodem závěrečné série Světového poháru v OB ve Švýcarsku byly sprintové štafety. Pro vítězství si doběhli domácí (foto), naše štafeta obsadila 8. místo.

Závod se konal ve čtvrti Telli v Aarau, tratě vedly parkem, lesíkem a sídlištěm.

Naší štafetě se nevedlo. Jana Knapová hned na první kontrole udělala 40 sekundovou chybu, pak trochu stahovala, ale vedoucí peloton se jí vzdálil a nakonec předávala až na 22. místě se ztrátou 1:29 min. Na druhém úseku běžel výborně Jan Petržela, stáhnul 4 místa, jeho ztráta na čelo na předávce se zvýšila jen o 8 sekund. Na třetí úsek nastoupil Vojtěch Král, hned v úvodu ztratil, když také vyrobil velkou chybu na jedničku, jeho ztráta vzrostla na prvním radiu na 2:24 min., v cíli to pak byla 14. příčka (+2:37). Na posledním úseku dokázala Denisa Kosová stáhnout 4. příčky na celkové desáté místa (8. místo v redukovaném pořadí), ztráta naší štafety na vítězené Švýcary byla 3:53 min.

Celý závod byl soubojem Švédska se štafetami Švýcarska. Po prvním úseku vedlo Švédsko před Ruskem a dvěma štafetami Švýcarska (ale áčko bylo až 11. se ztrátou půl minuty), na druhém úseku stále vedli Švédi, další dvě místa patřily Švýcarsku (áčko už bylo těsně třetí, po třetím úseku bylo pořadí stejné, v cíli ale vyhrálo áčka Švýcarska (Friedrich, M. Kyburz, D. Hubmann, Wyder) před Švédskem, následovaly dvě štafety Švýcarska, třetí místo v redukovaném pořadí obsadilo Dánsko (4. RUS, 5. NOR, 6. FIN).

10 POL    63:01 +06:53

V sobotu se běží klasika v Neue Kantonsschule Aarau (zajímavostí bude start po dvojicích, to zřejmě znamená, že každý si poběží svůj okruh) a tradičně na závěr v neděli městský sprint s centrem na Aargauerplatz v Aarau. Web švýcarské série SP najdete zde.