Sprint MSJ 2016 - Barbora Chaloupská osmá

10.7.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Juniorský světový šampionát v orientačním běhu ve Švýcarsku byl zahájen závodem ve sprintu. Z českých reprezentantů si nejlépe vedla juniorka Barbora Chaloupská (foto na trati), která skončila osmá.

Závod se běžel v hostitelském městě město Scuol, orientačně zajímavé tratě vedly městskou zástavbou (moderní část, oblast termálních lázní i stará část města s úzkými uličkami) a městskými parky, měly velké převýšení.

V juniorkách naprosto jasně obhájila loňský titul domácí Simona Aebersold, která měla před druhou Ruskou Annou Dvorianskaiou (ta letos byla na seniorském ME v Jeseníku ve sprintu osmá) obrovský náskok 52 sekund, třetí Finka Anna Haataja ztratila na vítězku ještě o 3 sekundy více. Velmi dobře běžely naše juniorky. Překvapivě nejlepší z nich byla Barbora Chaloupská, která obsadila 8. příčku, když na vítězku ztratila 1:45 min., Petra Hančová doběhla na 12. místě (+ 1:55) a Tereza Čechová byla 16. (28. Klára Novotná, 29. Anna Štičková, 39. Tereza Nováková).

38. Tereza Nováková           CZE  16:03  +2:50

V juniorech dominovali Švýcaři, kteří vybojovali dvě nejcennější medaile, titul získal Joey Hadorn o 9 sekund před Thomasem Curigerem, bronz vybojoval Isac von Krusenstierna (SWE), který měl na vítěze ztrátu 17 sekund. Z našich si nejlépe vedl Vojtěch Kettner, který skončil na 22. místě (+ 1:03), čtyři místa za ním byl Vojtěch Sýkora (+ 1:10), další dvě pozice zpět byl Jakub Glonek (+ 1:11), 42. Matouš Fürst, 77. Štěpán Mudrák.

1. Joey Hadorn               SUI  12:47   0:00
 2. Thomas Curiger            SUI  12:56  +0:09
 3. Isac von Krusenstierna    SWE  13:04  +0:17
 4. Simon Dubach              SUI  13:18  +0:31
 5. Quentin Rauturier         FRA  13:19  +0:32
 6. Henry Mcnulty             AUS  13:20  +0:33
 6. Tobia Pezzati             SUI  13:20  +0:33
 8. Tommy Hayes               NZL  13:21  +0:34