Sprint SP ve Švýcarsku - 4. Král, 7. Janošíková

29.9.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Švýcarská série Světového poháru skončila sprintem v Laufenu. Velmi dobře si opět vedli naši závodníci - Vojtěch Král obsadil 4. místo, Tereza Janošíková byla sedmá.

Nejdříve běželi závodníci v B-finále (ti, kteří se nedostali mezi čtyřicítku nejlepších, kteří měli právo startu v A-finále). Výborně si v mužích vedl junior Tomáš Křivda, který obsadil 2. místo, za vítězným Polákem Piotrem Parfianowiczem zaostal o jednu sekundu (další naši: 12. Vandas, 13. Minář, 33. Hubáček, 35. Kubelka). V ženách vyhrála Ruska Galina Vinogradova, z naší čtveřice byla nejlepší Adéla Indráková na osmém místě, Anna Štičková byla devátá a Tereza Čechová 10. (22. Tereza Novotná).

Čtyřicet nejlepších mužů a žen pak bojovalo o body do Světového poháru ve finále A. Zajímavostí byl nezvyklý 90 sekundový startovní interval. Tratě závodu vedly uličkami starého města a místními parky.

V ženách opět dominovala Tove Alexandersson (SWE), která z letošních semi závodů Světového poháru vyhrála všech sedm. Ve švýcarském sprintu vedla po celý závod a jasně vyhrála. Jediná, kdo ji dokázal alespoň trochu konkurovat, byla Švýcarka Elena Roos, která na ní měla v cíli ztrátu 16 sekund. Pak byla velká časová mezera a následovaly další závodnice, a tam to bylo již hodně vyrovnané. Třetí místo obsadila další Švýcarka Simona Aebersold se ztrátou 43 sekund, o dvě sekundy byla pomalejší čtvrtá Natalia Gemperle (RUS), další sekundu zpět byla pátá Sabine Hauswirthn (SUI) a ještě další sekundu šestá Merja Rantanen (FIN). Opět výborně běžela Tereza Janošíková, po velmi pěkném výkonu po celé trati doběhla do cíle sedmá, když na vítěznou Švédku měla ztrátu 49 sekund, ale od třetí příčky jí dělilo jen šest sekund. Dneisa Kosová skončila na pěkném 17. místě (+1:21), Vendula Horčičková obsdaila 24. příčku a Lenka Mechlová byla 35.

35 MECHLOVÁ Lenka           CZE  17:11 +02:53

V mužích si pro těsné vítězství doběhl Belgičan Yanick Michiels, který svedl na trati vyrovnaný soubor s Britem Kristienem Jonesem, nakonec byl rozdíl v cíli dvě sekundy ve prospěch Belgičana. Třetí místo se ztrátou 14 sekund obsadil Švýcar Matthias Kyburz. Opět skvěle běžel Vojtěch Král, který obsadil 4. příčku, když měl na vítěze ztrátu 28 sekund, o páté místo se stejným časem poděli dva Švýcaři Joey Hadorn a Daniel Hubmann. Miloš Nykodým ztratil na vítěze 1:12 min. a skončil na 23. místě, Pavel Kubát byl 36.

1 MICHIELS Yannick         BEL  13:29 +00:00
 2 JONES Kristian           GBR  13:31 +00:02
 3 KYBURZ Matthias          SUI  13:43 +00:14
 4 KRÁL Vojtěch             CZE  13:57 +00:28
 5 HADORN Joey              SUI  14:03 +00:34
 5 HUBMANN Daniel           SUI  14:03 +00:34
 7 FOSSER Kasper            NOR  14:05 +00:36
 8 BASSET Lucas             FRA  14:06 +00:37