Sprint v Hořovicích - Matějková a Král

11.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sprint Kitl Českého poháru ve sprintu v Hořovicích vyhráli Vojtěch Král a Barbora Matějková.

Sprint Kitl Českého poháru a Inov-8 cup – žebříčku A (byl to i závod světového Rankingu WRE) uspořádal v sobotu dopoledne Oddíl OB Kotlářka s centrem v Hořovicích (Panská zahrada).

Tisícovku závodníků čekaly tratě, které postavil Vojtěch Illner v městské zástavbě, v areálech škol, v sídlišti a v parku. Prostor závodu byl mezi 340 - 410 m n. m., na tratích tedy bylo výraznější převýšení. Mapu Hořovice připravil pro závod Jan Picek (hlavní kartograf).

Na startu byli s výjimkou Terezy Janošíkové všichni naši nejlepší, neboť šlo o nominační závod na první sérii letošního Světového poháru v OB. Elitní kategorie měly tratě shodné s kategoriemi juniorskými tak, aby se případně mohli nadějní junioři nominovat na SP.

V mužské elitě to byl po celou trať souboj Vojtěcha Krále (SSU) a Tomáše Křivdy (CHC), na mezičase v 85 % tratě vedl choceňský závodník o 11 sekund, závěr zvládl lépe Král a doběhl si pro první místo s náskokem jediné sekundy. Třetí skončil s odstupem tří sekund na vítěze po celou trať dobře běžící Jakub Glonek (KAM), čtvrté místo obsadil Daniel Vandas (PHK), pátý byl Martin Roudný (LPU) a šestý Miloš Nykodým (ZBM).

14. Sýkora Vojtěch LCE9801 E OOB TJ Slovan Luhačovice 16:45 + 1:41

V dámské elitě potvrdila výbornou jarní formu Barbora Matějková (TUR), která ale vyhrála jen velmi těsně, sekundu za ní skončila na druhém místě Denisa Kosová (PHK), třetí Jana Peterová (LPU) měla ztrátu na vítězku 18 sekund, na dalších místech se seřadily Jana Pekařová (TUR), Anna Karlová (KAM) a Barbora Smolková (TAP).

15. Dittrichová Michaela LCE0250 R OOB TJ Slovan Luhačovic 16:45 + 1:47

V juniorech vyhrál s velkým náskokem Adam Zřídkaveselý (PBM), který se svým časem zařadil na šesté místo společného pořadí s elitou, se ztrátou 41 sekund byl druhý Daniel Bolehovský (VSP), ještě o dvě sekundy pomalejší byl na třetím místě Tomáš Kasza (PBM). Také závod juniorek měl jasnou vítězku, Michaela Novotná (TUR) by se svým časem zařadila na 4. místo společného pořadí s dámskou elitou, ve své kategorii porazila druhou Lucii Dittrichovou (SKM) přesně o půl minuty a třetí Emu Černou (TAP) o 36 sekund.

V H18 se staly stupně vítězů záležitostí závodníků z jižní Moravy; vyhrál Tomáš Urbánek (ZBM) s náskokem 13 sekund před Janem Štěpánkem (TBM), třetí Ondřej Brosch (RBK) ztratil na vítěze 20 sekund. V D18 vybojovala první místo Kateřina Doušková (TBM) s náskokem 15 sekund před Viktorií Škáchovou (DKP) a 25 sekund před Kateřinou Kožíškovou (ZTC).

V H16 to bylo velmi vyrovnané, trio nejlepších se vešlo do tří sekund. Rychlým závěrem vyhrál0 Erik Heczko (VLI), dvě sekundy za ním byl druhý Ondřej Štěpánek (TBM), další sekundu zpět byl třetí Patrik Sedláček (DKP). V D16 se velkým náskokem 40 sekund vyhrála Anna Kynčlová (JIL) před Markétou Hanušovou (VRL), třetí Matilda Tomášková (TUR) zaostala za druhou příčkou o sekundu.