Sprint v Lázních Bělohrad - Král a Horčičková

16.9.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Další závod Manufaktura Českého poháru se běžel v Lázních Bělohrad. Pro vítězství si v elitě doběhli Vojtěch Král a Vendula Horčičková.

Po dopoledních štafetách začalo odpoledne pršet (občas i dost silně) a to dost poznamenalo závod ve sprintu zařazený do Manufaktura Českého poháru a INOV-8 CUP - žebříčku A, který se běžel v Lázních Bělohrad. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín zvolili za centrum pěknou louku u lázní (po skončení závodu byla dost rozbahněná). Startovalo přes 1000 závodníků. Běželo se v městské zástavbě, v parcích, ve sportovních areálech a příměstském lese s podrostem, tratě na mapě Lázně Bělohrad (1:5000, mapový klíč ISSOM2007, autor Tomáš Hanzl) postavil Jan Mrázek. Tratě byly orientačně poměrně jednoduché, šlo hlavně o běžeckou stránku výkonu, výsledky v řadě kategorií byly hodně vyrovnané. Na travnatých plochách, nezpevněných cestách a příměstském lese se vše postupně rozbahňovalo, zvláště na konci startující závodníci měli podmínky o dost těžší než ti na začátku (navíc už byla dost velká tma).

V dámské elitě si pro vítězství doběhla vyrovnaně běžící luhačovická Vendula Horčičková (ta zvolila jako obuv boty ze špunty na rozdíl od svých soupeřek, které měly hladké podrážky, a dost na tom vydělala), na druhém místě skončila se ztrátou pěti sekund Jana Knapová (LPU), která na 5. kontrole udělala půlminutovou chybu a přes snahu už ztrátu nestačila stáhnout. Na třetím místě skončila Adélka Indráková (ZBM), která měla na vítězku ztrátu 17 sekund (4. Gregorová a M. Tesařová, 6. Tichovská).

10. Mechlová Lenka           SHK9051   OK Slavia Hradec Králové  16:06   + 1:01

V mužích to byl těsný souboj mezi dvojici našich reprezentantů, díky rychlejšímu závěru si vítězství odnesl Vojtěch Král (SSU), který za sebou nechal o 8 sekund druhého Jana Petrželu (PHK), třetí Miloš Nykodým (ZBM) měl odstup za vítězem 39 sekund (4. Wołowczyk, 5. Šedivý, 6. Kubelka).

10. Nožka Radek              LPU9005   OK Lokomotiva Pardubice  16:02   + 1:12

V mladších dorostenkách byla první Karolína Bejvlová (PGP), druhá Kateřina Blažková (SJH) na ní ztratila tři sekundy, třetí Tereza Chrástová (STH) ztratila 20 sekund. V D18 s velkým náskokem vyhrála Tereza Janošíkova (UOL), druhá byla Jana Peterová (LPU) s odstupem 42 sekund, třetí další pardubická závodnice Anna Kopecká ztratila na vítězku 58 sekund. V juniorkách byla první Tereza Čechová (KAM), 34 sekund zpět zůstala druhá Barbora Vyhnálková, o dalších 16 sekund více pak třetí Tereza Kinkorová (LPM). Závod mladších dorostenců byl velmi vyrovnaný (rozdíl mezi prvním a 22. byl jen 55 sekund), vítězný Jan Gajda (KAM) ale vyhrál poměrně jasně - o 15 sekund před druhým Filipem Adámkem (ABM), třetí překvapivě skončil Ondřej Paleček (SRK). V H18 byl nejrychlejší favorizovaný Tomáš Křivda (CHC), o 10 sekund porazil druhého Jonáše Fencla (LPU) - oba ale udělali na 5. kontrole půlminutovou chybu, třetí místo obsadil Martin Roudný (LPU). V juniorech měl nejrychlejší čas Vandas, ale vynechal kontrolu (stejně jako na MSJ) a tak vítězství vybojoval Vojtěch Sýkora (LCE), 16 sekund zpět zůstal druhý Ondřej Vystavěl (JPV), jen sekundu za ním zůstal na třetím místě Antonín Semerád (DKP).