Sprintem v Mladé Boleslavi skončil Světový pohár

7.10.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Závodem ve sprintu v Mladé Boleslavi skončila závěrečná série Světového poháru v OB. Vítězství si odnesli Tove Alexandersson a Jonas Leandersson (oba Švédsko), Tereza Janošíková doběhla desátá.

Sprint v Mladé Boleslavi to bylo 3.5 km pro ženy a 4.0 km pro muže ve ulicích a parcích města. Běželo 40 nejlepších závodnic a závodníků v průběžném pořadí Světového poháru, mezi nimi i pětice českých žen a mužů. Boje na pěkných tratích, které postavil Daniel Wolf, byly hodně zajímavé. V rychlém závodě se dělala řada drobných chyb, které pak rozhodly o konečném pořadí.

Ženskou trať zvládla suverénně nejrychleji letošní celková vítězka Světového poháru Tove Alexandersson (SWE), která vyrobila na trati jedinou malou chybu a v cíli měla náskok před druhou Maijou Sianojou (FIN) 22 sekund, třetí Švýcarka Judith Wyder po chybě v závěrečné pasáží měla ztrátu 26 sekund (4. Karolin Ohlsson, SWE, 5. Julia Jakob, SUI, a Ursula Kadan, AUT). Výborně zaběhla Tereza Janošíková, po celou trať se pohybovala v první desítce, nasazené tempo udržela až do cíle a skončila na krásném 10. místě (+1:06). Výborně začala Jana Knapová, v druhé části se ale projevilo nachlazení, nakonec z toho byla 14. příčka (+1:23), v první dvacítce byla i Vendula Horčičková (+1:31), Adéla Indráková skončila na 27. a Denisa Kosová na 29. místě.

29 Kosová Denisa                CZE 17:07 +02:16

V mužích si pro vítězství doběhl Jonas Leandersson (SWE), který vedl po vedl po celou trať. Druhý skončil Belgičan Yannick Michiels, který po se po chybě v úvodu stále zlepšoval a v cíli byl jen sedm sekund za vítězem. Třetí místo obsadil díky rychlému závěru celkový vítěz letošního Světového poháru Matthias Kyburz (SUI), který za druhým Belgičanem zaostal jen jednu sekundu (4. Martin Regborn, SWE, 5. Martin Hubmann, SUI, 6. Aleksi Niemi, FIN, a Daniel Hubmann, SUI). Naši závodníci se nevyvarovali chyb, nejlepší z nich Vojtěch Král skončil na 14. místě, když nezvolil nejlepší variantu na nejdelším postup a ještě udělal další chybu a skončil na 14. místě se ztrátou 50 sekund. Velmi dobře běžel Marek Minář - na 19. místě měl ztrátu 59 sekund, vítěz sobotní krátké tratě Miloš Nykodým skončil 22. (+1:00), další dvojice Pavel Kubát a Jan Petržela doběhla ve čtvrté desítce.

14 Egger Jonas                  SUI 15:43 +00:50
19 Minář Marek                  CZE 15:52 +00:59
22 Nykodým Miloš                CZE 15:53 +01:00
33 Kubát Pavel                  CZE 16:55 +02:02
38 Petržela Jan                 CZE 18:01 +03:08