Sprintem začal Světový pohár v Oberwiesenthalu

22.1.2016 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Závodem ve sprintu začalo další kolo Světového poháru v německém Oberwiesenthalu. Hana Hančíková si vedla výborně a se 7.místem je spokojená. Současně se konal první závod veteránského Mistrovství světa

Po přívalech sněhu v předchozích dnech se na včerejší model i dnešní sprint vyjasnilo a tak povětrnostní podmínky pro závod byly exkluzivní. Slunečné ráno bylo sice mrazivé (-12 C, naštěstí se zcela nenaplnila předpověď slibující -18 C), ale to závodníků nijak zásadně nevadilo.

Tratě sprintu vedly v husté síti standartních lyžařských tratí doplněné o několik málo skůtrových a také na lyžích vyšláplých  stop, nabízely zajímavé volby postupů a také byly poměrně kopcovité. Z ohlasů závodníků bylo slyšet že se velmi líbily a i seveřené ocenili, že to byl úplně jiný styl závodu než bývá na severu s typickou skůtrovou sítí stop.

Výborně jela Hana Hančíková, neváhala a s výsledným 7.místem byla velmi spokojená. Určitě zamrzí pád ve sjezdu po tečkované stopě, při kterém jí dokonce vypadla mapa z mapníku, což znamenalo asi 20 vteřin ztráty. Pro zbytek českého týmu to byl po roce první závod s mapou, takže trenér Richard Klech byl zvědavý, jak se s tím kdo srovná. Solidně jela i Krystýna Kolínová, se ztrátou 3:13 skončila na 18. místě, dále 26. Hančová a 29. Neumannová. Suveréně zvítězila Švédka Tove Alexandersson před dvojicí ruských závodnic Kechkina a Trapeznikova.

Mezi muži byl nejrychlejší Erik Rost (SWE), o 13 vteřin před stabilně výborně jezdícím Bulharem Stanimirem Belomazevem, třetí dojel o 8 vteřin později Fin Saarela. Nejlepší naši muži zaostatali za vítězem o více než tři minuty: 26. Petr Horvat, 28. Jakub Škoda, 31. Radek Laciga. Ostatní čeští muži zaostali ještě více, ale pro mladé závodníky to byla velká zkušenost v nabitém startovním poli - 38.Argaláš, 41. Matuš.

Fotografie od autora článku: model, sprint

Kompletní výsledky jsou k dispozici on-line, a jsou již též k nalezení na Eventoru

Veteráni měli dnes svůj první závod na krátké trati, českých závodníků v téměř třistačlenném startovním poli je nejvíce, výsledky jsou taktéž on-line