Sprintová štafeta pátá v Číně

27.10.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Světový pohár pokračoval v Číně sprintovými štafetami. Vyhrálo Švýcarsko, český tým skončil pátý.

Nedělní sprintové štafetám proběhly ve filmových studiích Nanhai Movie & TV Town s Pagodami a všemožnými televizními rekvizitami.

Ve třetině prvního úseku se vytvořila tříčlenná skupina SWE, SUI a NOR, která vedla celou trať, v závěru byla nejlepší Švédka Tove Alexandersson, která předávala s pětisekundovým náskokem před Simone Aebersold (SUI), Norka Victoria Haestad Bjornstad měla na předávce ztrátu 17 sekund. Denisa Kosová ztratila hned na první kontrole, na prvním mezičase měla na 34. místě ztrátu půl minuty. Postupně se propracovávala dopředu, běžela s velkou skupinou ve druhé desítce a na předávce byla na 15. místě se ztrátou 44 sekund.

Na druhém úseku se přes drobné chyby udrželo v čele Švédsko zásluhou Emila Svenska, Švýcarsko (Matthias Kyburz) mělo na druhém místě ztrátu 13 sekund, třetí předávalo Norsko (Gaute Hallan Steiwer) se ztrátou 20 sekund. Miloš Nykodým běžel ve skupině kolem 10. příčky, na předávce měl odstup 50 sekund a předával na 12. místě.

Na třetím úseku se v čele udrželo Švédsku zásluhou Gustava Bergmana, ale jeho náskok před Švýcarskem (Joey Hadorn) byl jen pět sekund, jen tři sekundy zpět byl Nor Kasper Fosser. Vojtěch král chyboval, v závěru se ale hodně zlepšíl a do cíle doběhl na 10. místě se ztrátou 1:15 min.

Na posledním úseku vedoucí štafeta Švédska (Karolin Ohlsson) přeběhla kontrolu a musela se hodně vracet a ztratila kontakt s čelem závodu, do vedení se tak dostalo Švýcarsko, kde Elena Ross stále navyšovala svůj náskok a v cíli se z jasného vítězství radovala švýcarská čtveřice Simone Aebersold, Matthias Kyburz, Joey Hadorn a Elena Ross. Na druhém místě se ztrátou 37 sekund doběhlo béčko Švédska, které výborně finišovala Sara Hagstrom, dalších osm sekund zpět byla štafeta Norska (finišovala Andrine Benjaminsen). Tereza Janošíková běžela velmi dobře, náš tým posunula na 9. příčku se ztrátou 1:21 min., v redukovaném pořadí to bylo nakonec páté místo (před námi bylo ještě Finsko).

1. SUI 55:14 +00:00
2. SWE 55:51 +00:37
3. NOR 55:59 +00:45
4. FIN 56:16 +01:02
5. CZE 56:35 +01:21
6. POL 57:00 +01:46
7. CHN 57:06 +01:52
8. GBR 57:29 +02:15