Sprintové tituly pro Vojtu Krále a Denisu Kosovou

7.5.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Uherském Brodě se běželo Mistrovství ČR ve sprintu. Pro mistrovské tituly si doběhli Vojtěch Král a Denisa Kosová (mistři ČR na snímku po doběhu).

Závod, který připravil Slovan Lhačovice) měl centrum v pěkném areálu u místní sokolovny, běželo se na mapě, kterou připravil Zdeněk Slezák, tratě postavil Marek Cahel v městské zástavbě, která je složená z historického centra města a sídlištní zástavby, část závodu proběhne i v parku v okolí kostela, kde to bylo orientačně nenáročnější. Organizačně vše klapalo, tratě byl pěkné, boje velmi dramatické. Na startu bylo za krásného slunečného počasí přes 800 závodníků, v hlavních kategoriích sice chybělo několik závodníků, kteří se více specializují na lesní disciplíny, ale přesto byla konkurence skvělá. V dorosteneckých a juniorských kategoriích běželi všichni naši nejlepší.

V ženách po celou trať spolu bojovaly Denisa Kosová a Jana Knapová, v cíli měly naprosto stejný čas, ale při vyčtení čipů se zjistilo, že Knapová orazila jinou 4. kontrolu a tak si pro zlatou medaili šla obhájkyně titulu Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), 23 sekund za ní skončila stříbrná Eva Kabáthová (SK Žabovřesky), dalších 5 sekund zpět byla v závěru velmi stahující Kamila Gregorová (SK Chotěboř), na dalších místech skončily Monika Topinková (PHK), Marta Fenclová (LPU) a Vendula Horčičková (LCE).

V mužích si po celou trať skvěle vedl největší favorit Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), který se udržoval po celou trať mírný náskok před Janem Procházkou (SK Praga), nakonec mezi nimi byl v cíli rozdíl 6 sekund, pro bronzovou medaili si se ztrátou 28 sekund doběhl švýcarské reprezentant Baptiste Rollier (OK 99 Hradec Králové), čtvrté místo obsadil Daniel Hájek (ZBM), o páté místo se stejným časem podělili David Procházka (LPU) a Martin Poklop (SSU).

V juniorkách si po vyrovnaném výkonu doběhla pro zlato Petra Hančová (OK Lokomotiva Pardubice), 16 sekund za si pro stříbro doběhla Anna Štičková (Loko Liberec), třetí místo vybojovala s odstupem 39 sekund třinecká Kateřina Argalášová. V juniorech zaběhl skvěle Jakub Glonek (Přátelé OB Opava), který za sebou nechal 20 sekund stříbrného Vojtěcha Kettnera (KAM), ještě o 12 sekund větší ztrátu měl odstup bronzový Štěpán Mudrák (SLovan Luhačovice). Ve starších dorostenkách startovaly dvě největší favoritky Tereza Čechová (OK Jihlava) a Tereza Janošíková (UOL) minutu za sebou, na trati se seběhly, doběhly spolu do cíle a obsadily první dvě místa, olomoucká závodnice získala přesně s minutovým náskokem mistrovský titul, pro bronz si doběhla Apolena Malinová (OK Slávie Hradec Králové), která měla na vítězku ztrátu 95 sekund. Kategorie H18 byla velmi vyrovnaná, titul získal po výborném výkonu především v úvodu trati Tomáš Křivda (KOB Choceň), tři sekundy zpět doběhl druhý Libor Černocký (Slovan Luhačovice), jen o sekundu horší čas měli na třetím místě shodným časem dva závodníci Otakar Hirš (ZBM) a Josef Kočí (JPV). V mladších dorostenkách vybojovala titul Anna Kochová (SC Jičín), se ztrátou 26 sekund se o druhé místo stejným časem podělily Nikola Thýnová (OK Slávie Hradec Králové) a Šárka Rückerová (Jiskra Hořice). V H16 se o mistrovský titul podělili stejným časem Michal Bořánek (SK SKI-OB Šternberk) a Sebastian Filipek (TŽ Třinec), s půlminutovou ztrátou skončil třetí Jan Rusin (OK Lokomotiva Pardubice).