Štafetami začal Evropský juniorský pohár

29.9.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Evropský juniorský pohár v orientačním běhu v rakouském Fürstenfeldu začal závodem štafet. Výborně si vedli čeští junioři, kteří vyhráli.

Úvodním závodem byly páteční štafety na kraji Fürstenfeldu (kontinentální terén svažující se k řece Feistritz, kde je hodně různě hlubokých údolíček a rýh). Běžela se jen jedna kategorie - dorostenci a junioři dohromady (a drostenky a juniorky také spolu).

Skvěle zaběhlo v juniorech české áčko, které rozbíhal Vojtěch Sýkora, který předával čtvrtý se ztrátou necelé minuty, na druhém úseku Tomáš Křivda dotáhl štafetu do čela, předával těsně druhý za Švédskem, s velkým náskokem před ostatními, na třetím úseku ukázal Daniel Vandas v závěru taktickou vyspělost a porazil v závěru Švéda Imarka. Třetí skončila štafeta Švýcarska (4. NOR, 5. SVK, 6. SUI B). Výborně zaběhlo i naše céčko složené z dorostenců Horčičky, Kavalíra a Fencla, které skončilo sedmé. Béčko (Bendák, Černocký, Hirš) skončilo na 11. příčce, déčko ve složení Bořánek, Roudný a Metelka obsadilo 21. místo.

21 Czech Republic       CZE 4   102:35 +11:03

V juniorkách ztratily všechny tři české štafety hodně už na prvním úseku, áčko se dokázalo vrátit do první desítky, další dvě štafety skončily ve druhé polovině výsledků. První dvě místa obsadily štafety Švýcarska (ta vítězná běžela ve složení Anja Probst, Katrin Müller a skvěle finišující Simona Aebersold), na třetím místě doběhlo Rusko (4. DEN, 5. NOR, 6. NOR B). V našem áčku rozbíhala Tereza Čechová, která ztratila čtyři a půl minuty a předávala na 12. místě, na druhém úseku Barbora Chaloupská ztratila další místo, ale ztráta naší štafety se zvýšila jen na necelých 5 minut, skvělý finiš Terezy Janošíkové posunul náš tým na konečné 7. místo (+5:33). Béčko (Peterová, Thýnová, Vyhnálková) obsadilo 17. místo, céčko (Korpasová, Firešová, Zlámalová) bylo 23.

1 Switzerland          SUI 1    87:35 +00:00
 2 Switzerland          SUI 2    88:34 +00:59
 3 Russia               RUS 1    89:21 +01:46
 4 Denmark              DEN 1    91:49 +04:14
 5 Norway               NOR 1    92:35 +05:00
 6 Norway               NOR 2    92:39 +05:04
 7 Czech Republic       CZE 1    93:08 +05:33
 8 France               FRA 1    93:27 +05:52