Štafety v Michnovce vyhrály týmy SK Žabovřesky

19.3.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

První kolo Českého pohoru štafet připravili pořadatelé z OK 99 Hradec Králové v lese u obce Michnovka. Vítězství v mužích i v ženách si odnesly štafety SK Žabovřesky.

Štafety se běžely ve velmi rychlém, mírně zvlněném terénu, s hustou sítí cest a vegetačními detaily. Za chladného počasí běželo skoro 200 týmů, boje o body byly velmi urputné.

V mužích po prvním úseku vedla štafeta ZBM před LPU a PGP, poměrně hodně ztráceli favorité z PHK. Na druhém úseku se v čele udržela štafeta ZBM, na druhém místě předával tým TUR a třetí byla štafeta PGP, hodně stáhl tým PHK, naopak se z čela po zranění Nožky ztratila štafeta LPU. Na posledním úseku si jasné vedení udržela štafeta ZBM běžící v sestavě Brlica, Hájek, Nykodým. S tříminutovou ztrátou doběhla jako druhá štafeta PGP (Flašar, Navrátil, Procházka), půl minuty zpět byl třetí tým TUR (Luštický, Hradec, Horák), 4. PHK, 5. ZBM, 6. SJC. V ženách podle očekávání ovládly čelo ženy ZBM, kterým dokázala konkurovat štafeta LPU. Mezi těmito štafetami se rozhodovalo až v závěru, v cíli byl mezi nimi rozdíl půl minuty. Vítězství získalo trio Hrušková, Indráková, Kabáthová (ZBM) před trojicí Hiršová, Chromá, Poklopová (ZBM), třetí byla štafeta LPU (Knapová, Hančová, Hermanová), 4. PHK, 5. DKP, 6. ZBM.

V dorostenkách se rozhodlo až na doběhu, těsně vyhrála štafeta SHK před LPU, třetí místo obsadila štafeta CHC složená z Polek. V dorostencích si pro vítězství doběhl tým PHK, druhá skončila v závěru stahující štafeta LCE, na třetím místě doběhla štafeta JPV.