Štafety v Senticích - muži i ženy OK 99 Hradec Králové

4.6.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V sobotu dopoledne pořádal v Senticích Vysokoškolský sportovní klub MENDELU v Brně závod Českého poháru štafet. V hlavních kategoricích dominovaly štafety OK 99 Hradec Králové.

Běželo se v terénu, který dosud nebyl pro OB využit - byl to typický středoevropský terén, smíšený les, středně členitý, poměrně kopcovitý, kde byla hustá síť komunikací, terénní i porostové detaily, místy sezónní podrost. Mapu připravili Evžen Cigoš a Zdeněk Lenhart. Za zteplého polojasného počasí bylo na startu přes 300 štafet. Boje o pohárové body byly dosti dramatické.

V ženách vedla na prvních dvou úsecích štafeta LPU (Fenclová, Knapová), na třetím úseku se finišmanka Horová zranila a uvolnila tak cestu k vítězství týmu PHK ve složení Valešová, Čepová a Kosová, který vyhrál těsně (o 5 sekund) před ZBM (Tužilová, Hlavová, Poklopová), s více než pětiminutovou ztrátou doběhla na třetím místě štafeta DKP (Plochová, Nováková a Kolínová), 4. PGP, 5. ZBM B, 6. SHK.

V mužích po prvním úseku vedla štafeta PGP, po druhém pak tým ZBM (Hájek), na posledním úseku však finišman štafety PHK Petržela nedal nikomu šanci a spolu s Losmanem a Kubátem si šli pro cenu za vítězství v tomto závodě. S odstupem 50 sekund doběhla štafeta ZBM (Brlica, Hájek, Chromý), třetí (Kamenický, Nožka, Kubelka) štafeta LPU už měla odstup přes 6 minut, na dalších místech doběhly týmy PGP, SSU a LPU B.

V dorostenkách vyhrála po vyrovnaném výkonu štafeta LPU (Kopecká, Peterová, Rückerová) před OSN a SHK, v dorostencích byla nejlepší štafeta ZBM v sestavě Dekrét, Hlaváč, Hirš, minutu za ní skončila štafeta LCE, třetí místo patřilo štafetě PHK.

V žákovských štafetách, které se počítaly do Vyzývacího poháru byly nejlepší štafety Východočeské oblasti v D12 a v D14, Jihomoravské oblasti v H12 a Západočeské oblasti v H14.

Závody proběhly na velmi dobré organizační i technické úrovni, závodnici určitě odjížděli ze Sentic spokojeni.