Světový pohár v Itálii - Janošíková devátá

30.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Série Světového poháru v Itálii začala klasickou tratí. Jasná vítězství vybojovali Tove Alexandersson a Kasper Harlem Fosser, výborné deváté místo vybojovala Tereza Janošíková.

Úvodní klasika se  běžela v lesích Cansiglio v oblasti Veneto v severní Itálii v nadmořské výšce 1000 až 1400 m n. m. Terén se vyznačoval  typickou krasovou topografií s údolími a závrty s mnoha detaily, mírnými až strmými svahy, otevřeným bukovým lesem a s průběžností sníženou kamenným podkladem. Tratě byly velmi náročná fyzicky a v horském terénu byla orientačně velmi zajímavá.

V ženách suverénně vyhrála Švédka Tove Alexandersson, která vedla od startu, svůj náskok stále navyšovala a v cíli byla o 5:42 min. dříve než dosud vedoucí závodnice Světového poháru Švýcarka Simona Aebersold. O další půl minuty zpět zůstala třetí Ruska Natalia Gemperle, čtvrtá skončila Norka Andrine Benjaminsen (+7:11), pátá Švédka Sara Hagstrom (+8:11) a šestá Švýcarka Sarina Kyburz (+10:34). Dobře běžely naše ženy. Tereza Janošíková běžela velmi vyrovnaně a v cíli ji to vyneslo deváté místa se ztrátou 13:45 min. na vítěznou Švédku. Denisa Kosová udělal v úvodu chybu, pak stahovala a skončila těsně za TOP 10 na 11. místě (+14:11). Vendula Horčičková se stále pohybovala na přelomu druhé a třetí desítky, v cíli z toho bylo 19. místo (+17:20). Další naše závodnice - 46. Jana Stehlíková +25:08, 51. Tereza Čechová +26:37, 68. Karolína Teplá +32:05, 74. Barbora Vyhnálková +34:43, 84. Jana Peterová +42:24.

84 Jana Peterova CZE 123:23 +42:24

V mužích deklasoval své soupeře mistr světa Kasper Harlem Fosser (NOR), který vedl od startu do cíle a v cíli byl jeho náskok před druhým Matthiasem Kyburzem (SUI) pět a půl minuty (jako jediný se tsně dostal pod 100 minut). Třetí skončil se šestiminutovou ztrátou nestárnoucí Daniel Hubmann (SUI), čtvrtý byl Nor Audun Heimdal (+6:34), pátý Švéd Martin Regborn (+7:57) a šestý Nor Eskil Kinneberg (+9:25). Výborně běžel Martin Křivda, který se na všech mezičasech pohyboval na počátku druhé desítky, v cíli obsadil 13: příčku se ztrátou 13 a půl minuty na vítězného Nora. Do Světového poháru bodoval ještě na 26. místě Miloš Nykodým (+17:54). Další naši závodníci - 49. Tomáš Kubelka (+25:09), 58. Jonáš Hubáček (+27:53), 78. Jakub Glonek (+36:01), 83. Martin Roudný (+40:49).

1 Kasper Harlem Fosser   NOR  99:51 +00:00
2 Matthias Kyburz SUI 105:23 +05:32
3 Daniel Hubmann SUI 105:56 +06:05
4 Audun Heimdal NOR 106:25 +06:34
5 Martin Regborn SWE 107:48 +07:57
6 Eskil Kinneberg NOR 109:16 +09:25
7 Miika Kirmula FIN 110:24 +10:33
8 Florian Howald SUI 111:44 +11:53