Tereza Janošíkový vyhrála Euromeeting

26.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Euromeeting se letos konal ve Švýcarsku. Skvěle si v něm vedla Tereza Janošíková, která vyhrála jak krátkou, tak i klasickou trať. Tomáš Křivda a Vendula Horčičková byli na krátké trati druzí.

Euromeeting byl součástí místního národního závodu. Sobotní krátká a nedělní klasická trať proběhly ve krásné krajině regionu Aletsch. Byla tam směs alpských lesů a pastvin, proložená skalními pásy, ve vyšších partiích byly skalní plotny a balvany, většina prostoru byla nad hranicí lesa. Centrum závodu bylo v Bettmeralp. V obdobném terénu se poběží v roce 2023 mistrovství světa. Euromeeting tedy přilákal řadu výborných závodníků, mezi nimi i naši osmičku.

V sobotní krátké trati (švýcarští závodníci běželi na jiných tratích) vyhrála v ženách Tereza Janošíková před Vendulou Horčičkovou (další místa obsadily Finky Veera Klemettinen a Lotta Karhola), Denisa Kosová byla 17. a Tereza Čechová 45. V mužích vyhrál Fin Olli Ojanaho o 6 sekund před Tomášem Křivdou, další dvě místa obsadili Švédi Simon Hector a Jens Rönnols, Vojta Král skončil na 22. místě (40. Nykodým, 53. Hubáček).

V nedělní kratší klasice vyhrál v mužích Francouz Mathieu Perrin, druhý byl vítěz krátké tratě Olli Ojanaho a třetí Ital Tobia Pezzati, z naší čtvreřice si nejlépe vedl Miloš Nykodým, který obsadil sedmé místo, Vojtěch Král byl 28. (53. Křivda, 62. Hubáček). V ženách zopakovala vítězství z krátké tratě Tereza Janošíková, na dalších dvou místech skončily Finky Veera Klemettinen a Lotta Karhola, výborně zaběhly i další dvě naše závodnice Denisa Kosová a Vendula Horčičková, které obsadily 5. a 6. místo (34. Čechová). Kdo je nejznámějším hráčem v České republice? Víte to? Odpověď najdete na stránkách zahranicni online casino: https://zahranicnionlinecasino.com - všechny otázky o online kasinech zodpovězeny!

Může jít o obrázek 3 people, including Tomáš Křivda , people standing a outdoors